امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53530
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 81
علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در همدان اظهار داشت: 14 شی تاریخی که در کاوش‌های انجام شده در ...

علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در همدان اظهار داشت: 14 شی تاریخی که در کاوش‌های انجام شده در سطح استان و  همچنین در دستگیری از قاچاقچیان به دست آمده، هم‌زمان با هفته گردشگری رونمایی خواهد شد.

وی افزود: پلاک نقره منقوش دوره هخامنشی، پیکره مفرغی (نیم‌تنه) دوره سلوکی، قفل و پیکره سنگی هزاره سوم و چهارم قبل از میلاد و سردیس مسی دوره سامانی از جمله این اشیا هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان اضافه کرد: قالب ریخته‌گری اشیای زرین، سر پیکره حیوانی نقره، ظروف نقره، ریتون نقره، قاب نقره‌ای همگی مربوط به دوره هخامنشی از دیگر اشیاء کشف شده است.

به گفته وی؛ این اشیاء بسیار ارزشمند بوده و به مدت دو روز برای بازدید علاقه‌مندان در محل آرامگاه بوعلی سینا رونمایی خواهد شد.

ایزدی با بیان اینکه در صورت استقبال مردم این مدت تمدید خواهد شد، ابراز داشت: مراسم رونمایی این اشیاء روز جمعه و هم‌زمان با آغاز هفته گردشگری برپا و در صورت امکان تا پایان هفته تمدید می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از وظایف و رسالت‌های سازمان میراث فرهنگی حفاظت و معرفی آثار منقول و غیرمنقول فرهنگی است که می‌تواند در راستای شناسایی قابلیت‌های استان مثمر ثمر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در ادامه با اشاره به اینکه معرفی اشیاء و آثار ادوار گذشته و تاریخی می‌تواند نقش مؤثری در توسعه فرهنگی داشته باشد، تصریح کرد: تکمیل موزه بزرگ منطقه‌ای همدان در آینده نزدیک می‌تواند استان را با توجه به داشته‌های ارزشمند آن تبدیل به پایلوت تاریخی فرهنگی غرب کشور کند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته گردشگری امسال بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری ورزشی در سطح استان برگزار خواهد شد.

ایزدی در پایان یادآور شد: گستردگی این برنامه‌ها در همه شهرستان‌های تابعه استان وجود خواهد داشت تا مردم در سطح استان در هفته گردشگری مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام/89020/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار