امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53533
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 65
علی افتخاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: تبلیغ برای مصرف این مواد و تشویق بانوان برای استعمال آن در بعضی آرایشگاه‌های ...

علی افتخاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: تبلیغ برای مصرف این مواد و تشویق بانوان برای استعمال آن در بعضی آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌گیرد، با این بهانه که این مواد در خوش‌اندامی و کاهش وزن تاثیر زیادی دارد.

وی اعتیادآور نبودن این مواد را یکی از ادعاهای کذب عنوان کرد و گفت: مطرح کردن این قبیل ادعاهای بی‌اساس و از طرف دیگر وسوسه کردن بانوان، آن‌ها را در آستانه خطرات جدی قرار می‌دهد که باید اطلاعات لازم را در جامعه منعکس کرد.

افتخاری به برپایی سمینار آشنایی با پیامدهای سوءمصرف مواد مخدر در ارومیه با حضور مدیران دستگاه‌ها، پزشکان و قضات اشاره کرد و ادامه داد: این سمینار با هدف آشنا کردن اقشار مختلف جامعه با علائم اعتیاد، دلایل ابتلاء به اعتیاد و راه‌های مقابله با آن برگزار می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی از اینکه اغلب خانواده‌ها با علائم این بلای خانمان‌سوز ناآشنا هستند اظهار تاسف کرد و گفت: گاهی والدین یک فرد چهار یا پنج سال بعد از مبتلا شدن وی به این بلا متوجه می‌شوند که فرزندشان گرفتار شده است.

وی بر لزوم آشنا کردن خانواده با راه‌های مقابله و سپس درمان تاکید کرد و گفت: چنانچه خانواده‌ها با وظایف خود در این راستا آشنا شوند، در کنترل فرزندان خود بیش از پیش توفیق‌های لازم را کسب می‌کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی با اظهار به اهمیت آشنا شدن مسئولان، مدیران دستگاه‌ها و قضات با علائم اعتیاد خاطرنشان کرد: چنانچه در نخستین مراحل پیش‌روی اعتیاد متوجه شویم، می‌توان اقدامات لازم را برای درمان انجام داد.
انتهای پیام/61002/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار