امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53537
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا ایزدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های هفته جهانگردی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا ایزدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های هفته جهانگردی که از 5 تا 11 مهر ماه در در همدان برگزار می‌شود، افزود: در این هفته قریب به یکصد برنامه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش تورگردانان برتر کشور در همدان اظهار کرد: هدف از کارهای این هفته، ایده‌آل‌گرایی نیست بلکه به دنبال تبیین جایگاه واقعی همدان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با اشاره به اینکه همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین باید جایگاه خود را در کشور پیدا کند، بیان داشت: با برگزاری همایش تورگردانان باید بتوانیم همدان را در تورهای گردشگری بگنجانیم.

وی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و مشارکت انجمن صنفی راهنمایان جهانگردی استان بتواند تعدادی از تورگردانان برتر را در حوزه توریست وارد همدان کرده و پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را به آنها معرفی کند.

ایزدی با تأکید بر اینکه همدان باید مقاصد تورهای گردشگری شود، تصریح کرد: همایش تورگردانان برتر یکی از مهمترین برنامه‌های حوزه گردشگری است که امیدواریم به نتایج مثبتی برسیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود یک‌هزار و 750 اثر تاریخی اذعان کرد: از این تعداد آثار موجود در همدان جاذبه نبوده و 900 مورد از آنها محوطه و تپه‌های تاریخی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان شناسایی را یکی از کارهای میراث فرهنگی دانست و گفت: از یک‌هزار و 750 اثر تاریخی در همدان 982 مورد به ثبت ملی رسیده است.

وی با اشاره به کاهش کاوش‌های آثار تاریخی در همدان، یادآور شد: در حال حاضر تپه تاریخی هگمتانه و منطقه ده‌بزان اسدآباد در کاوش مطرح هستند که با توجه به مشکلات اعتباری نتوانستیم به بحث وارد شویم.

*به دنبال جذب سالانه 300 هزار گردشگر خارجی در همدان هستیم

ایزدی کار در حوزه فرهنگی را زمان‌بر عنوان کرد و گفت: ما به دنبال جذب 300 هزار نفر گردشگر خارجی در سال هستیم تا از ورود آنها عایدات خوبی نصیب ما شود.

وی با بیان اینکه گردشگران خارجی می‌توانند تصویر مناسبی را در بازارهای جهانی به منصه ظهور برسانند، خاطرنشان کرد: تبلیغات ما نتوانسته در رقابت با سایر کشورها برابری کند که در این راستا ما با عنایت به چشم‌انداز و منویات رهبری باید برای شناساندن همدان تلاش کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان معرفی همدان را نیازمند اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دانست و گفت: اطلاع‌رسانی به حدی در جذب گردشگر موثر است که در همدان 57 مجوز اسکان استیجاری صادر شده اما این تعداد در یکی از شهرهای شمالی به 220 مورد می‌رسد.

وی در پایان سرمایه‌گذاری را لازمه شناسایی طرح‌ها عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری و میراث فرهنگی لازمه کار است که طرح‌ها باید قابلیت سرمایه‌گذاری نیز داشته باشند.
انتهای پیام/89003/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار