امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53541
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مبارزه با موادمخدر، علیرضا اکبرشاهی با اشاره به آخرین گزارش جهانی از وضعیت مواد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مبارزه با موادمخدر، علیرضا اکبرشاهی با اشاره به آخرین گزارش جهانی از وضعیت مواد مخدر که کارشناسان سازمان ملل به آن، نگاهی جامع به آخرین تحولات در بازارهای مواد مخدر، تولید، قاچاق و مصرف مواد مخدر دارند، گفت: با توجه به حجم بالای کالاهای تجاری که به صورت روزانه از طریق اقیانوس‌ها و قاره‌ها در قالب کانتینرها و حتی در قایق‌های کوچک نقل و انتقال می‌یابند، قاچاق مواد مخدر از طریق دریا چالشی بزرگ برای متولیان امر مهم مبارزه با مواد مخدر در جهان به شمار می‌رود.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد اظهار داشت: تجربه نشان می‌دهد که متوسط میزان محموله‌های مکشوفه دریایی بزرگتر از کشفیات محموله‌های نقل و انتقال یافته از طریق خشکی یا راه آهن هستند.

اکبرشاهی تصریح کرد: در واقع، هر چند در سطح جهانی کشفیات دریایی مواد مخدر بیش از 11 درصد از میزان کشفیات را تشکیل نمی‌دهد اما در تمام موارد کشفیات ثبت شده در جهان نشان می‌دهد که حجم کشفیات دریایی به طور متوسط 30 برابر بیش از کشفیات محموله‌های حمل شده از مسیر هوایی است.

وی تأکید کرد: اگر مسئولان و مأموران کشورها قدری بیشتر برای کنترل مسیرهای قاچاق تلاش کنند می‌توانند مقادیر بیشتری از مواد مخدر قاچاق شده از مسیرهای آبی را کشف و ضبط کنند.

اکبرشاهی با اشاره به مسیرهای جدید قاچاق مواد مخدر گفت: قاچاقچیان همواره به دنبال مسیرهای جدید برای جایگزینی مسیرهای قدیمی هستند و بر اساس گزارش اخیر سازمان ملل به نظر می‌رسد مسیرهای زمینی جدیدی برای قاچاق هروئین در حال پیدایش است، به عنوان مثال، علاوه بر مسیر بالکان و مسیرهای شمالی افغانستان، هروئین به سمت جنوب افغانستان انتقال داده شده و سپس از طریق دریا ادامه مسیر می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها