امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53543
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ابهر، محمدرضا حیدری بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان این شهرستان با اشاره به بحث هوشمندسازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ابهر، محمدرضا حیدری بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان این شهرستان با اشاره به بحث هوشمندسازی مدارس اظهار داشت: هوشمندسازی مدارس یک اقدام مدبرانه در راستای سند چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر به ضرورت هوشمندسازی مدارس خاطرنشان کرد: تحول بنیادین در آموزش و پرورش ضرورتی انکار‌ناپذیر با هدف اجرای پیشرفته‌ترین روش‌های مدیریتی و آموزشی و نگاه علمی و فناورانه به وضعیت کنونی آموزش و پرورش کشور است.

معاون برنامه‌ریزی آموزش و پرورش ابهر افزود: این کار موجب افزایش بهره‌وری و مدیریت زمان برای مدیران‌، کارکنان‌، معلمان‌، دانش‌آموزان و همچنین اولیای دانش‌آموزان خواهد بود‌.

وی تصریح کرد: در مدارس هوشمند همه امور مدیریتی، نظارتی، کنترلی، یاددهی، یادگیری، منابع آموزشی و کمک آموزشی، ارزشیابی و اسناد مالی و امور دفتری بر مبنای فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می‌شود.

گفتنی است، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحولات گسترده‌ای را در تمام عرصه‌های اجتماعی بشریت به دنبال داشته و تأثیر آن بر جوامع بشری به گونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل به یک جامعه اطلاعاتی است؛ جامعه‌ای که در آن دانایی، میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش،‌ دارای نقش محوری و تعیین کننده است.

مدرسه هوشمند مدرسه‌ای فیزیکی است و کنترل و مدیریت آن، مبتنی بر فناوری کامپیوتر و شبکه انجام می‌گیرد و محتوای اکثر دروس آن الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن هوشمند است.

در چنین مدرسه‌ای یک دانش‌آموز هوشمند، با صرف وقت بر روی موضوعات به شکل مستمر، منابع و قابلیت‌های اجرایی خود را توسعه و تغییر می‌دهد و این نکته‌ای است که به مسئولان مدرسه اجازه می‌دهد تا با توجه به تغییرات به وجود آمده و افزایش سطح اطلاعات دانش‌آموزان، آن‌ها را برای اخذ اطلاعات جدید آماده کنند.

مدرسه هوشمند مدرسه‌ای است که برای ایجاد محیط یاددهی ـ یادگیری و بهبود نظام مدیریتی مدرسه و تربیت دانش‌آموزان پژوهنده طراحی شده است.
انتهای پیام/73002/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها