امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53548
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اوستا» یک پایگاه مستقل خبری با استناد به سامانه سازمان جماعت انصار الله ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اوستا» یک پایگاه مستقل خبری با استناد به سامانه سازمان جماعت انصار الله افزود: جماعت انصارالله با انتشار بیانیه‌ای از دولت تاجیکستان تقاضا کرده که از تصویب توافقنامه در مورد تمدید حضور پایگاه نظامی 201 روسیه خودداری کند.

به اعتقاد مسئولان این سازمان، توافق با روسیه در مورد حضور پایگاه‌های نظامی در این کشور یک اقدام ضداسلامی و بر خلاف منافع ملی تاجیکستان است.

فعالیت جماعت انصارالله به عنوان یک تشکل افراطی از سوی دادگاه عالی تاجیکستان از دو سال پیش ممنوع اعلام شده‌ است.

بنا به گفته منابع رسمی اگرچه این سازمان از زبان مسلمانان تاجیکستان سخن می‌گوید ولی با هدایت و مساعدت مالی سازمان‌های جاسوسی خارجی در چند سال پیش در آسیای مرکزی ایجاد شده است.

این منابع تصریح می‌کنند که دست اندرکاران بخش تاجیکی این سازمان از سوی تاجیک‌هایی راه‌اندازی شده که در خارج از کشور آموزش‌های مخصوصی آموخته‌اند.

توافقنامه در مورد تمدید مدت اقامت پایگاه نظامی روسیه در خاک تاجیکستان توسط «امامعلی رحمان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهوری این کشورها پنجم آکتبر سال 2012 در شهر دوشنبه به امضا رسید.

رئیس جمهور تاجیکستان هفته گذشته نیز این سند را برای تصویب به پارلمان ارائه کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار