امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5355
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانم هیرو ابراهیم احمد همسر رئیس جمهور عراق و عضو دفتر سیاسی و رئیس کمیته مرکزی اتحادیه میهنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانم هیرو ابراهیم احمد همسر رئیس جمهور عراق و عضو دفتر سیاسی و رئیس کمیته مرکزی اتحادیه میهنی کردستان این کشور عصر امروز یکشنبه با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

صالحی در این دیدار ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای جلال طالبانی رئیس جمهور عراق آخرین وضعیت سلامتی ایشان را جویا شد و از شخصیت، نقش و جایگاه برجسته و موثر آقای طالبانی در پیچیده ترین شرایط عراق در تامین منافع و مصالح کشور و مردم عراق تمجید کرد.

وی همچنین بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یکپارچگی و تمامیت ارضی و روند توسعه همه جانبه سیاسی و اقتصادی کشور همسایه و مسلمان خود عراق تاکید کرد.

صالحی همچنین با اشاره به تلاشها و توطئه های دشمنان برای توقف یا کندی روند ثبات و امنیت و توسعه منطقه از جمله در عراق، ابراز امیدواری کرد همه گروهها و طیفها و جریان های مختلف سیاسی در عراق به خصوص اکراد با هوشمندی، همبستگی و انسجام داخلی خود را در راستای مصالح و منافع عالی کشور و مردم خود حفظ نمایند.

وزیر امور خارجه همچنین با ابراز تاسف از اوضاع سوریه و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی علیه این کشور و همزمان تداوم اقدامات تروریستی و غیرانسانی تروریستها در این کشور در هدف قرار دادن مردم بی گناه، همفکری و تعامل همه کشورهای موثر منطقه را برای حل و فصل مسائل و مشکلات در این کشور را ضروری خواند.

خانم هیرو ابراهیم احمد همسر رئیس جمهور عراق و عضو دفتر سیاسی و رئیس کمیته مرکزی حزب میهنی کردستان این کشور ضمن ابراز خرسندی از دیدار صالحی، از اهتمام و توجه ویژه رهبری و دولت و مردم ایران به کشور عراق قدردانی کرد.

وی همچنین با رضایت بخش توصیف کردن وضعیت جسمانی جلال طالبانی رئیس جمهور عراق از توجهات مقامات کشورمان از جمله صالحی به وضعیت سلامتی ایشان تشکر کرد.

خانم هیرو ابراهیم احمد ایران و عراق را دو کشور بزرگ با تمدن و فرهنگ دیرینه در منطقه توصیف کرد  که نقش بسیار موثر و مهمی در روند تثبیت ثبات و امنیت و توسعه همه جانبه منطقه دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها