امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53556
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود اعلام کرد که از 19 اوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود اعلام کرد که از 19 اوت 2013 تا کنون عملیات تخریب خانه‌های فلسطینیان منجر به آواره شدن دستکم 79 فلسطینی شده است.

در این گزارش آمده است: تخریب خانه‌ها و دیگر ساختمان‌های متعلق به فلسطینیان که آنها را به ترک اجباری خانه‌هایشان وادار می‌سازد، همانند مهاجرت اجباری است و جنایت جنگی محسوب می‌شود.

این سازمان اشاره کرد که تخریب خانه‌ها در تاریخ 19 اوت در قدس اشغالی باعث شد که 39 نفر از جمله 18 کودک از محل سکونت خود آواره شوند و همچنین در روزهای 20 و 21 اوت نیز طی عملیاتی در قدس اشغالی و کرانه باختری خانه‌های 40 فلسطینی از جمله 20 کودک تخریب شد.

در همین رابطه «جو استورک» قائم مقام مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در دیده‌بان حقوق بشر گفت: وقتی نیروهای اشغالگر به طور مکرر اقدام به تخریب خانه‌ها می‌کنند بدون آنکه ضرورت این امر برای عملیات نظامی ثابت شود در آن صورت به نظر می‌رسد که تنها هدف از این کار دور کردن فلسطینیان از اراضی خود است که این امر یک جنایت جنگی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار