امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53561
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، کیمیا ساخته احمدرضا درویش در بخش چشم‌انداز سینمای کودک و دفاع مقدس جشنواره فیلم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، کیمیا ساخته احمدرضا درویش در بخش چشم‌انداز سینمای کودک و دفاع مقدس جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان اکران می‎شود.

کیمیا محصول سال 73 است که روایتی متفاوت از جنگ را بیان می‎کند، توجه به کودکان بی‌سرپرست و بازمانده از جنگ تم اصلی داستان کیمیا را تشکیل می‎دهد که با بازی قوی و به یادماندنی زنده یاد خسرو شکیبایی ماندگار شد، فیلمی که در نوع خود بی نظیر بود و مورد توجه زیادی قرار گرفت.

در آغاز جنگ ایران و عراق، همسر رضا باردار است رضا(خسرو شکیبایی) او را به بیمارستان می‎رساند و خود به اسارت دشمن در می‌آید.

همسر رضا حین عمل جراحی فوت می‎کند و جراح(بیتا فرهی) که خود فرزندی ندارد، دختر کوچک رضا را از میان آتش جنگ نجات داده و به فرزندی می‎پذیرد و به او وابستگی شدیدی پیدا می‎کند، رضا پس از آزادی از اسارت در جستجوی دختر گمشده خود بر می‎آید و به مشهد برای دیدار کیمیا می‎رود، اما با دیدن وابستگی و علاقه شدید کیمیا و شکوه از باز پس‌گرفتن دخترک منصرف شده و به دیار خویش خرمشهر باز می‎گردد.

کیمیا داستانی ملودرام از دفاع مقدس است، کودکانی که در گیر و دار جنگ خانواده خویش را از دست دادند و به ناچار متحمل سختی‎ها و دشواری‎های زیادی شدند، کیمیا یکی از خوش شانس‎ترین کودکان جنگ بود که احمدرضا درویش به روایت داستان آن پرداخت، اما کودکانی بسیاری در لحظه لحظه جنگ حضور داشتند و سختی‎های آن را با ذره ذره وجودشان چشیدند.

خسرو شکیبایی، بیتا فرهی، رضا کیانیان، پریسا شاهنده، نادر رجب پور، علی اکبر زادگان، عباس موسوی و زهرا اویسی بازیگران کیمیا هستند.
انتهای پیام/63019/ل20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها