امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53562
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سیدمحسن موسوی‌بلده» از اساتید قرآن کریم با حضور در برنامه «والشمس» ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سیدمحسن موسوی‌بلده» از اساتید قرآن کریم با حضور در برنامه «والشمس» رادیو قرآن به تبیین شخصیت شهید «حسین محمدی» پرداخت.

وی در بیان خصوصیات بارز شهید «حسین محمدی» گفت: این شهید نوجوان فردی امین، راستگو، خوش خلق، مهربان و همیشه خندان بود.

وی درباره حضور شهید محمدی در جلسات قرآنی گفت: حسین 9 ساله بود که به جلسه قرآن آمد و در سن 17سالگی شهید شد، وی نوجوانی بود که به سرعت رشد و تعالی روحی پیدا کرد، در ابتدای جلسات حضور آرامی داشت و با علاقه پشت رحل می‌‌نشست در آزمون ابتدایی جلسه داوطلب شد تا تلاوت کند و من به خاطر نوجوانی توقع یک روخوانی از وی داشتم اما تلاوتی گرم و زیبا را از وی شنیدم.

موسوی بلده با اشاره به نوع تلاوت قاریان نوجوان امروزی گفت: در سالهای اخیر با توجه به نوع تمرین قاریان نوجوان و توجه ویژه به سبک قاریان مصری، شاهد تلاوت‌هایی با سبک‌ها و الحان مختلف از سوی نوجوانان هستیم اما در دهه 60 هنوز این الحان به این صورت رواج نداشت اما شهید «حسین محمدی»  متفاوت تلاوت کرد.

وی ادامه داد: در چند سال حضور در کلاس‌های قرآنی شهید محمدی رشد خوبی داشت و در تلاوت‌های خود از سبک و لحن  اساتیدی چون حصان و طبلاوی به طور ترکیبی استفاده می‌کرد، همچنین وی اخلاق حسنه را چاشنی تلاوت زیبای خود کرده بود.

موسوی‌بلده در پایان با اشاره به نام‌گذاری برای این شهید پس از شهادت گفت: پس از شهادت حسین، من نام این شاگرد شهیدم را «گل سرخ دارالتحفیظ» نامیدم، چرا که حسین همچون غنچه‎ای بود که به دارالتحفیظ آمد و سپس شکوفا و به گلی زیبا مبدل شد.

تلاوت آیات 27 تا 49 سوره مبارکه رحمن با صدای شهید «حسین محمدی»


انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها