امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53565
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه نشست سطح وزرای کشورهای 1+5 با ایران در حاشیه شصت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه نشست سطح وزرای کشورهای 1+5 با ایران در حاشیه شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت منتظر «دیداری خوب» با وزیر خارجه ایران است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان ساعت 30:4 بعدالظهر به وقت محلی (12 شب به وقت تهران) با همتایان خود از کشورهای بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و آمریکا (پنج عضو دائمی شورای امنیت به علاوه آلمان) دیدار می‌کند تا درباره آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌های غرب» از برنامه هسته‌ای ایران می‌گویند، گفت‌وگو کند.

به گزارش رویترز، آقای جان کری در پاسخ به سوالی درباره اینکه منتظر است از ایران چه رفتاری ببیند تا از جدی بودن این کشور برای رفع آن نگرانی‌ها اطمینان حاصل کند، گفت: «وقتی که آنها جدی شدند به شما خواهم گفت.»

از وزیر خارجه آمریکا که در آستانه دیدار با وزیر خارجه چین در جمع خبرنگاران حضور داشت پرسیده شد آیا او فکر می‌کند ایرانی‌ها برای مذاکره درباره آن نگرانی‌ها جدی هستند؛ وی در پاسخ به این سوال گفت: «ما دیدار خوبی خواهیم داشت. مطمئنم.»

ایران چندین بار با کشورهای موسوم به 1+5 درباره برنامه هسته‌ایش مذاکره و بر صلح‌آمیز بودن این برنامه‌ها تأکید کرده است.

آمریکا، اسرائیل و کشورهای هم‌پیمان آنها می‌گویند تهران در لفافه برنامه هسته‌ایش به دنبال دستیابی به سلاح‌های اتمی است. آمریکا و اتحادیه اروپا بر مبنای این ادعا چندین دور تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرده‌اند.

ایران همواره این ادعاها را رد کرده اما تأکید کرده به عنوان عضوی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی حق برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را برای خود محفوظ می‌داند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها