امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53575
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، پنجشنبه اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، پنجشنبه اعلام کرد که کشورش در نابودسازی تسلیحات شیمیایی سوریه در خاک این کشور مشارکت خواهد کرد، ولی امکان انتقال این سلاح‌ها به خاک روسیه وجود ندارد.

ریابکوف گفت: ما معتقدیم که بهترین روش نابودی تسلیحات شیمیایی در خاک خود سوریه است، بویژه آنکه کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی که روسیه تازه به آن پیوسته است، خروج این تسلیحات از خاک کشورها را ممنوع کرده است.

وی توضیح داد که امکان انتقال این تسلیحات به خاک فدراسیون روسیه وجود ندارد،همانند که در مورد دفع زباله‌های رادیواکتیو خارجی نیز وضع به همین ترتیب است.

معاون وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه هیچ تردیدی وجود ندارد که ما دست به چنین اقدامی نخواهیم زد، یادآور شد: روسیه در حال اجرای برنامه ملی خود برای نابودی تسلیحات شیمیایی موجود در این کشور است.

ریابکوف افزود: روسیه دلیلی برای تغییر شروط کنوانسیون در خصوص ممنوعیت انتقال آنها به خارج از مرزهای سوریه نمی‌بیند. البته هر کنوانسیونی می‌توانند دچار تغییرات استثنایی شود، ولی  ما ضرورتی در این مورد نمی‌بینیم و معتقدیم که روند نابودسازی تسلیحات شیمیایی می‌تواند بطور موثر و با موفقیت در خاک خود سوریه اجرا شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار