امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53576
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فاز نخست بزرگ‌ترین حوزه علمیه خاورمیانه در رشت دقایقی پیش ‌با حضور آیت‌الله جعفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فاز نخست بزرگ‌ترین حوزه علمیه خاورمیانه در رشت دقایقی پیش ‌با حضور آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت‌الله رسولی محلاتی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد مروی، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و جمع زیادی از علما به بهره‌برداری رسید.

این حوزه با مساحت 40 هکتار با زیربنای 71 هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان با 4 طبقه احداث شده است. فاز نخست این حوزه 300 طلبه شامل 150 طلبه داخلی و 150 طلبه خارجی را پذیرش می‌کند.

گیلان به ویژه رشت دارای حوزه‌های علمیه با قدمت 100 ساله است که امکانات زیستی و تحصیلی برخی از آنها در آستانه تخریب قرار دارد و تعدادی نیز قابل استفاده نیست.

گیلان در گذشته و حال ستارگان درخشان دینی و خادمان برجسته مذهبی فراوانی در کارنامه خود دارد.

‌افتتاح این حوزه علمیه بزرگ و مدرن گیلان را به پایگاه پرورش عالمان دینی و تربیت مبلغان دینی برای عالم اسلام و کشورهای آسیای میانه با جمعیت مسلمان قابل توجه تبدیل می‌کند.

حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت با پذیرش طلاب داخلی و خارجی از مهاجرت طلاب و دین‌پژوهان گیلانی به حوزه‌های علمی کشور جلوگیری می‌کند.

در این مراسم پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای قرائت شد.
‌انتهای پیام/2300/ش20
برچسب ها:
آخرین اخبار