امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53577
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید مظهری متخلص به «اشک کرمانی» پس از تحمل یک دوره بیماری، روز گذشته در سن 75 سالگی در منزلش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید مظهری متخلص به «اشک کرمانی» پس از تحمل یک دوره بیماری، روز گذشته در سن 75 سالگی در منزلش درگذشت و صبح امروز در قطعه هنرمندان کرمان آرام گرفت.

مظهری در ششمین دوره جشنواره امام رضا(ع) به عنوان خادم نمونه فرهنگ رضوی که توسط وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

وی سرودن شعر را از سال 1334 آغاز کرد و در همان سال به انجمن ادبی خواجوی کرمانی پیوست.

برگزاری و دبیری سه دوره کنگره سراسری شعر رضوی، تألیف چند جلد کتاب در موضوع شعر ولایی و کمک به ترویج شعر ولایی از جمله فعالیت‌های فرهنگی این شاعر پیشکسوت است.

سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) درگذشت این شاعر ولایی را به جامعه ادبی کشور و همچنین ارادتمندان آستان مقدس امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) تسلیت گفته است.

همچنین احمد سعیدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، در پیامی درگذشت این شاعر پیشکسوت را تسلیت گفته و نوشته است: زنده‌یاد حمید مظهری عاشقانه با شعر زیست و هر آن‌چه در توان داشت، در این مسیر گذاشت. او از بنیان‌گذاران جشنواره شعر رضوی است؛ جشنواره‌ای که هم‌اکنون به ثمر نشسته و عالم‌گیر شده است. این ستاره درخشان، ره‌توشه آخرت مردی است که ارادتش به ثامن الحجج(ع) را به دیگران انتقال داد و مولد حرکتی عظیم و سترگ در حوزه فرهنگ ولایی و رضوی شد.
 
به گزارش فارس، «شبستان غم» یکی از مشهورترین غزل‌های اشک کرمانی است:

من امشب سکوت دلم را شکستم/ سکوت شبستان غم را شکستم

قسم خورده بودم که عاشق نباشم/ به عشقت شکوه قسم را شکستم

قلم تا نگوید حدیث جدایی/ خروش زبان قلم شکستم

علم کرده بودند رسوائیت را/ زدم تیغ و دست علم را شکستم

تو در دیده من نشستی به حرمت/ و من هم حریم حرم را شکستم

ز «اشکم» ببین بی‌نگاه تو امشب/ دلم را، دلم را، دلم را شکستم
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار