امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53579
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار رادیو و تلوییون فارس، «علی دارابی» معاون سیما در حاشیه کلیدخوردن مجموعه تلویزیونی «معراجی‌ها» در پاسخ به خبرنگار رادیو و تلویزیون ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلوییون فارس، «علی دارابی» معاون سیما در حاشیه کلیدخوردن مجموعه تلویزیونی «معراجی‌ها» در پاسخ به خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، درباره راه اندازی شبکه جدید با موضوع گفتمان انقلاب اسلامی گفت:ما طرح مطالعاتی 10 شبکه را انجام داده‌ایم و در واقع یکی از آن شبکه‌ها شبکه «کوثر» است که رویکردش دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است.

وی ادامه داد: این به معنای این نیست که شبکه‌های دیگر به این موضوعات نمی‌پردازند یا در واقع معنایش این نیست که این شبکه باید به این حوزه‌ها بپردازد. الان ما روزانه چیزی نزدیک به 50 ساعت در شبکه‌های سیما به سلامت می‌پردازیم ولی یک شبکه سلامت هم داریم.

معاون سیما اظهارداشت: شبکه‌های فرهنگ و هنر، زیارت، اقتصاد و شبکه خانواده و کودک و نوجوان از جمله شبکه‌هایی است که در اولویت ماست. به تدریج که موانع مالی و همچنین مسائل فنی را حل کنیم، این شبکه‌ها روی میز سازمان است برای افتتاح. شبکه‌های نسل دوم چون بخش عمده‌ای از آنها بر مدیریت داشته‌ها به مفهوم استفاده از برنامه‌های تولید شده قبلی است، باید مدیریت شوند و بخش دیگر تولید است. ما برای شبکه کوثر تولیدات خوبی داریم، به خصوص یکی از محورهای اصلی کار شبکه این است که از توانمندی نهادهای دیگر بتواند استفاده کند. وی عنوان داشت: امیدوارم بعد از اینکه شبکه نسیم پخش رسمی خود را آغاز کرد، بتوانیم شبکه‌های دیگر را راه‌اندازی کنیم. البته الان اولویت ما با افتتاح شبکه کوثر است. زمان قطعی آن را نمی‌توانم اعلام کنم چون مقدمات کارهای فنی تمام نشده و امیدوارم در پاییز شبکه بتواند پخش آزمایشی خود را آغاز کند.

وی همچنین درباره حضور ضرغامی در مجلس و برگزاری جلسه غیرعلنی با نمایندگان مجلس و اینکه آیا برگزاری این جلسه کمکی به حل مشکلات صداوسیما می‌کند؟ تصریح کرد: این جلسه را خود سازمان درخواست کرده است. قبلا هم در مجلس هفتم یک چنین درخواستی شد که خود من همان موقع معاون مجلس و استان‌ها بودم. برای اینکه وضعیت فرهنگی رسانه‌ها تشریح شود و امیدواریم رسانه‌ها برایند این جلسه یک همت عالی ویژه برای کمک به رسانه ملی باشد.

دارابی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس با این مضمون که همواره تولید آثار الف ویژه برای سازمان صداوسیما هزینه‌های بسیاری داشته، شما چطور در نیمه دوم امسال پخش هم زمان دو سریال الف ویژه (معمای شاه و سرزمین کهن) را دارید؟ گفت: طبق سیاست‌گذاری که داشتیم قرارمان این بوده که در سال 92 دو سریال الف ویژه پخش کنیم و امیدوارم که بتوانیم این موضوع را پیش ببریم. چون الف‌های ویژه به صورت هفتگی پخش می‌شوند، معمای شاه از 26 دی ماه آغاز می‌شود. ما سال گذشته 26 دی هم این کار را کلید زدیم. سرزمین کهن سابقه تولید بیشتری دارد. فاز یک و دو در حال انجام اصلاحات هستند و در آبان ماه بخش اول سریال شروع می‌شود. پخش این سریال هفتگی است و البته بازپخش هم از شبکه‌های دیگر هم دارد.

دارابی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شبکه نسیم در حال حاضر مدام آثار تکراری را پخش می‌کند و قرار است همین روال ادامه پیدا کند؟ اظهارداشت: در حال حاضر این شبکه 2 ساعت آنونس پخش می‌کند که در 24 ساعت تکرار می‌شود. این شبکه 12 ساختار دارد. شبکه‌های دنیا هم همین روش را دارند. در این آنونس ساختارهای شبکه نشان داده می‌شود.این شبکه یک بخش تولید خواهد داشت و یک بخش هم معرفی همان جنس برنامه‌هاست که پخش می‌شود.

دارابی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در انتخاب کارگردان‌های سریال‌های الف ویژه به رزومه کاری افراد هم توجه می‌شود؟ بعضا دیده شده که یک کارگردان فضای فکری کاملا متفاوتی با اثری که خلق می‌کند دارد، این باعث نمی‌شود که کارگردان مورد نظر افکار خود را از طریق رسانه ملی ترویج کند؟ تصریح کرد:  فارغ از اسم بردن از افراد ما هم کارگردان‌های نسل گذشته و هم نسل جدید را در تلویزیون می‌بیند. البته طبیعتا ما حوزه نظارت و ارزیابی مان عملکرد آنها را ارزیابی می‌کند و اگر آنها حائز رتبه نشوند کار بعدی به آنها داده نمی‌شود.

وی گفت: منتها تعداد کارهایی که ما می‌سازیم گسترده است و الان مثلا از میان کارگردان‌های نسل جوان ما بهروز شعیبی را داریم که کار زیبای دهلیز را ساخته و در حال حاضر نیز برای ما یک سریال می‌سازد. این ارزیابی حتما صورت می‌گیرد و ما بر این اساس کار را سفارش می‌دهیم. در این میان یکسری از کارگردان‌ها نویسنده و کارگردان هستند و چون خودشان مؤلف هستند، می‌بینیم که کار بیشتری در سیما تولید می‌کنند.

وی عنوان داشت: اگر کسی بلد نباشد کار کند که ما کار نمی دهیم. اگر ما در سیما با هنرمندان خوب تعامل می‌کنیم و با هم کار را خوب جلو می‌بریم محل اشکال است؟ ما شورای طرح و برنامه داریم و تا کد نگیرند تولید نمی‌شوند. ما برای سریال‌های الف ویژه سازوکاری را تدارک دیده‌ایم که شبیه به پایان نامه است و مشاور و راهنما و داور و ناظر دارد. گاهی برخی نکات مطرح می‌شود در چرخه تولید که گاهی برخی از آنها حق است و ما می‌پذیریم و گاهی هم تمایلات شخصی است که مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دارابی: در سوم خرداد 93 که فتح خرمشهر است، این سریال از شبکه یک پخش می‌شود. محور اصلی بحث هم موضوع راهیان نور است که یکی از کارهای بزرگی که در این سالها صورت گرفته و ما وظیفه‌مند هستیم که انجام بدهیم، اشاعه و نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس، تجلیل از ایثارگران و قهرمانان اصلی که در حوزه دفاع مقدس بوده‌اند، است.

برای این کار تحقیقات خوبی انجام شده و آقای ده نمکی کارگردانیو  ونویسندگی آن را انجام داده است و امیدوارم که در زمره یکی از بهترین آثار نمایشی تلویزیون باشد.

این سریال در 30 قسمت ساخته می شود و به بحث راهیان نور می‌پردازد و بحثش در این محور و فضای دانشگاهی است و ژانر آن هم طنز و کمدی است.

 

انتهای پیام/  

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها