امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53605
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه 1+5 (سرگئی لاوروف، جان کری، ویلیام هیگ، لوران فابیوس، ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه 1+5 (سرگئی لاوروف، جان کری، ویلیام هیگ، لوران فابیوس، گیدو وستروله و وانگ یی وزرای امور خارجه روسیه، آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان و چین) و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت 16 امروز (پنجشنبه) به وقت نیویورک (23:30 به وقت تهران) و پیش از حضور در نشست با وزیر امور خارجه ایران گردهم می‌آیند.

براساس توافق صورت گرفته در دیدار روز دوشنبه اول مهر ماه کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، نشست وزرای خارجه ایران و 1+5 با حضور اشتون در نیویورک برگزار و ژنو نیز اواسط اکتبر میزبان نشست بعدی خواهد بود. 

سیدعباس عراقچی عضو هیئت ایرانی در مذاکرات با 1+5 امروز (پنجشنبه) درباره نشست نیویورک گفت: اراده جدیدی در ایران و 1+5 در حال پدید آمدن است که این دور جدید مذاکراتی را با رویکرد جدید به سرانجام برساند.

وی اعلام کرد: ما قطعا به دنبال دور جدیدی از مذاکرات هستیم که حتما باید محتوایی باشد. جلسه امروز از دید ما یک جلسه نمایشی یا سمبلیک نیست. اگر چه ارزش سمبلیک خود را دارد، ولی از دید ما یک جلسه‌ کاملا محتوایی و ورود به محتوای بحث‌هاست.

عراقچی توضیح داد: اولویت اول این است که به یک چارچوب مفهومی و دیدگاه مشترک نسبت به هدف غایی و نهایی در مذاکرات برسیم و وقتی آن را تعیین کردیم و همه به دیدگاه واحدی رسیدیم که کجا می‌خواهیم برویم، آن زمان اینکه چگونه و در چه گام‌هایی حرکت کنیم، مرحله بعدی است که باید انجام شود.

به گزارش فارس، آخرین نشست ایران و 1+5 با حضور سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاونان وزرای خارجه 1+5 طی روزهای 16 و 17 فروردین ماه سال جاری (1392) در آلماتی قزاقستان برگزار شد.

تیر ماه 1387، مهر ماه  1388، آذر ماه 1389 به ترتیب مذاکرات ژنو یک، دو و سه برگزار و استانبول بهمن 1389 و همچنین 26 فروردین ماه 1391 میزبان دور بعدی گفت‌وگوها بود. این مذاکرات سوم و چهارم خرداد در بغداد و 29 و 30 خرداد ماه در مسکو و هشتم و نهم اسفند ماه 1391 در آلماتی برگزار شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها