امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53612
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۸
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و چین تا اندازه زیادی درباره صدور یک قطعنامه الزام‌آور برای امحا سلاح‌های شیمیایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و چین تا اندازه زیادی درباره صدور یک قطعنامه الزام‌آور برای امحا سلاح‌های شیمیایی سوریه موافقت کرده‌اند.

این خبر را یک مقام بلندپایه آمریکایی به خبرگزاری رویترز اعلام کرده و افزوده که دو کشور توافق کرده‌اند تمامی 15 عضو این شورا باید به سرعت بر اساس چنین قطعنامه‌ای عمل کنند.

این مقام آمریکایی پس از دیدار جان کری، وزیر خارجه آمریکا با وانگ یی، وزیر خارجه چین این خبر را اعلام کرده است.

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس هم از قول دیپلمات‌های غربی مدعی شده پنج عضو دائم شورای امنیت ظاهراً درباره امحا سلاح‌های شیمیایی سوریه به توافق رسیده‌اند.

نظرات این دیپلمات‌ها یک روز پس از آن مطرح شد که معاون وزیر خارجه روسیه گفته بود مذاکره‌کنندگان توانسته بودند یک مانع مهم را از میان بردارند و توافق کنند که در متن قطعنامه‌ای درباره سوریه به بند هفت منشور سازمان ملل که استفاده از اقدامات نظامی و غیرنظامی برای ارتقا صلح و امنیت را مجاز می‌داند، اشاره شود.

5 عضو دارای حق وتوی سازمان ملل چندین هفته در حال مذاکره بر سر مفادی بوده‌اند که باید در قطعنامه‌ای درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه گنجانده شود.

روسیه و آمریکا درباره نحوه اجرای این قطعنامه دچار اختلاف بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار