امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53616
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر امروز (پنجشنبه) در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر امروز (پنجشنبه) در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه رایزنی کردند.

ظریف در این دیدار با اشاره به سیاست‌های اصولی و خیرخواهانه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حسن روابط با همسایگان، اهمیت روابط دوجانبه را مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به توانمندی شرکت‌های عمرانی ایرانی مجهز به فناوری‌های پیشرفته که می‌توانند در طرح‌های توسعه‌ای قطر مشارکت کنند، همکاری‌های دو کشور از جمله در زمینه طرح‌های آب و برق را خاطرنشان ساخت.

وزیر امور خارجه قطر نیز تصریح کرد که ما خواستار همکاری و کار با ایران بوده و علاقه‌مندیم حرکت جدیدی را در روابط دو کشور آغاز کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد طرح‌های مشترک دو کشور از جمله در حوزه آب و برق با تماس و مذاکره بین مسئولان ذیربط دو کشور اجرایی شود.

در این دیدار همچنین مسائل منطقه خلیج فارس و اهمیت امنیت، ثبات و پیشرفت این منطقه، دیگر تحولات جاری در منطقه به ویژه مسئله مقاومت در قبال جنایات صهیونیست‌ها و بحران سوریه از محورهای مذاکرات دو وزیر بود و طرفین مواضع خود را تشریح کردند.

ظریف در این ارتباط مسئله امنیت، ثبات و رفاه را مهم خواند و همکاری کشورهای منطقه را برای حصول آن ضروری دانست.

وی در ارتباط با بحران سوریه گفت: آنچه در سوریه رخ می‌دهد یک تراژدی برای منطقه و جهان اسلام است و امیدواریم بتوانیم کمک کنیم تا این بحران از راه‌های مسالمت آمیز و گفت‌وگوهای سیاسی حل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار