امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53620
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۴
تعداد بازدید: 100
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، رییس شورای اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، رییس شورای اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مقر این سازمان با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به روابط تاریخی ایران و اروپا بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر روابط بین ایران و اتحادیه اروپا در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات غیرقانونی برخی از قدرت‌های جهانی در قبال مردم ایران تصریح‌کرد: تلاش برای منزوی کردن ایران، ارتباط و اعتماد دو جانبه را کمتر می‌کند.

وی گفت: تحریم و تهدید راه حل نیست بلکه این موضوع اثر معکوس دارد؛ در شرایط جدید با حسن نیت بیشتر می‌توان به راه حل برد- برد رسید.

روحانی تاکید کرد: ما می‌خواهیم در خصوص موضوع هسته‌ای تبعیض در مورد ایران اعمال نشود و در این رابطه حقوق برابر داشته باشیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال پنهان کردن فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود نیست، افزود: همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

وی تصریح کرد: سلاح کشتار جمعی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیست و ما خود قربانی سلاح‌های نامتعارف هستیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه مردم ایران در انتخابات اخیر قدرت جدیدی به دولت دادند که در شعار تعامل موثر و سازنده با جهان تجلی یافته است، گفت: امیدوارم طرف‌های مذاکرات ما از این دریچه باز شده استفاده کنند.

روحانی تأکید کرد: مذاکره درباره همه مسائل مناسب است ولی موضوع هسته‌ای ایران اولویت دارد.

رییس‌جمهور به تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه اشاره کرد و گفت: نگران تجمع گروه‌های تروریستی در سوریه هستیم و آماده حضور بدون شرط در هر اجتماع بین‌المللی برای حل و فصل بحران سوریه هستیم.

رییس شورای اتحادیه اروپا نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم ایران در منطقه گفت: در مورد مسائل سوریه نگرانی‌های ایران را درک می‌کنیم، بنابراین برای ما نیز راه حل سیاسی اولویت دارد.

وی خطاب به آقای روحانی گفت: امید و اعتماد دو کلمه کلیدی در سخنان شماست و ما نیز آماده حفظ حقوق ملت ایران در کاربرد انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز هستیم.

وی همچنین دیدار امروز گروه 1+5 با مذاکره کنندگان ایرانی در خصوص موضوع هسته‌ای را که با حضور وزرای خارجه این کشورها برگزار می شود، بسیار مهم و نقطه عطف در روابط میان اتحادیه اروپا و ایران توصیف کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها