امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53625
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط دو جانبه تهران - بروکسل، تحولات منطقه‌ای به ویژه بحران سوریه و مهمترین موضوعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط دو جانبه تهران - بروکسل، تحولات منطقه‌ای به ویژه بحران سوریه و مهمترین موضوعات بین‌المللی در دیدار روز پنجشنبه محمدجواد ظریف و همتای بلژیکی‌اش در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک مورد بررسی قرار گرفت.

ظریف در این دیدار ضمن اشاره به روابط تهران - بروکسل، بر ضرورت استمرار تماس‌ها و رایزنی‌های فیمابین تاکید کرد.

وی در ارتباط با بحران سوریه، ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های منتهی به جلوگیری از جنگ علیه این کشور و اقدامات در خصوص خلع سلاح شیمیایی، افزود: نگرانی بزرگتر دستیابی عوامل افراطی به سلاح شیمیایی در سوریه است و باید تدابیری اتخاذ شود که این سلاح‌ها به دست بازیگران خطرناک در منطقه نیفتد.

ظریف همچنین به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در جهت کمک به حل بحران سوریه از طریق گفت‌وگو و راه‌های سیاسی اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند سیاسی کشور مبتنی بر مردم سالاری دینی و جابجایی دولت‌ها از طریق انتخابات و آراء مردم به عنوان پشتوانه نظام و دولت، در خصوص مسئله هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ حقوق حقه ملت خود، آمادگی جدی دارد مذاکرات امروز با 1+5 را در سطح وزرای امور خارجه آغاز و چنانچه در طرف مقابل نیز آمادگی و اراده جدی وجود داشته باشد در یک جدول زمانی مشخص حل این مسئله امکانپذیر است.

وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این ملاقات با اشاره به مناسبات و رایزنی‌های دو  کشور، از سخنرانی رئیس جمهور اسلامی ایران در اجلاس مجمع عمومی تمجید کرد.

وی از ظریف برای سفر به بلژیک دعوت به عمل آورد.

وزیر امور خارجه بلژیک ضمن تشریح مواضع کشورش در قبال بحران سوریه، فعالیت‌های انساندوستانه در این خصوص را مورد توجه قرار داد.

وی نسبت به شرایط ایجاد شده در خصوص از سرگیری مذاکرات بین ایران و 1+5 اظهار خرسندی کرد و ابراز امیدواری کرد این گفت‌وگوها به نتیجه برسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار