امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5363
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، هرچند دولت سوریه به منظور بررسی نحوه واکنش به حمله شب گذشته اسرائیل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، هرچند دولت سوریه به منظور بررسی نحوه واکنش به حمله شب گذشته اسرائیل به دمشق، نشست فوق‌العاده برگزار کرد اما واکنش رسمی آن هنوز اعلام نشده و هر احتمالی وجود دارد.

انفجارهای مهیب شب گذشته در دمشق و ریف آن خواب را از چشمان ساکنان این مناطق ربوده و آسمان آن را در نیمه شب روشن کرد تا جایی که دمشق شب گذشته شب عادی را پشت سر نگذاشت.

«خالد العبود» دبیر مجلس سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: هیچ کس نمی تواند از مضمون نشست اتاق فرماندهی سوریه که از زمان آغاز بحران در وضعیت آماده باش به سر می برد، به طور دقیق با خبر شود.

وی تاکید کرد: تجاوز اسرائیل بازتاب گسترده ای خواهد داشت زیرا تمام نشانه های موجود حاکی از وجود سناریویی برای تسلط گروههای مسلح بر دمشق است به ویژه اینکه آنان در چند ماه گذشته از تحقق این هدف ناکام مانده اند.

عبود در توضیح این مطلب افزود: هدف از حمله اسرائیل فراهم کردن پیشتیبانی و آتش باران دمشق و به زانو در آوردن آن بود تا به این ترتیب افراد مسلح بتوانند به راحتی وارد آن شوند.

هدف تروریست ها تسلط بر منطقه راهبردی جبل قاسیون بود

وی اظهار داشت: دمشق شب گذشته در حالی با تجاوز اسرائیل روبه رو شد که گروههای مسلح نیز به طور همزمان  از محور «وادی بردى»  واقع در جنوب شرق پایتخت و نیز محور های «الهامة» و «دیماس البلد»، آن را هدف حمله قرار دادند و تلاش کردند ایست های نظامی نزدیک به ورودی های این شهر را هدف قرار داده و خود را به منطقه «جبل قاسیون» که از موقعیت راهبردی مهمی برخوردار است، برسانند.

در این میان منابع آگاه سوری تاکید کردند که افراد مسلح در منطقه «الغوطه » در شمال دمشق و نیز «داریا» و «المعضمیه» واقع در جنوب دمشق در محاصره کامل قرار گرفته اند و امکان خارج شدن از این مناطق از آنان سلب شده است به گونه ای که این مناطق به صحنه درگیری شدید تروریست ها و نیروهای ارتش سوریه تبدیل شده است.

در این درگیری ها دهها تروریست کشته شده و عده ای نیز دستگیر شده اند.

در حالی که منابع رسمی سوریه در این خصوص اطلاعاتی نداده اند برخی رسانه ها اعلام کردند که اسرائیل با استفاده از دو فروند هواپیما دمشق را هدف قرار داد اما نیروی هوایی سوریه توانست یکی از این دو هواپیما را هدف قرار دهد که هنوز خبر مربوط به سقوط آن در خاک سوریه تایید نشده است.

نیمه شب گذشته رژیم صهیونیستی چندین نقطه در دمشق پایتخت سوریه را هدف قرار داد که به گفته اهالی منطقه شدیدترین آن نزدیک منطقه «جبل قاسیون» به وقوع پیوست.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها