امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53635
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در محل نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در محل نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل و دیگر در وین برگزار می‌شود.

این دیدار که نخستین نشست بین ایران و آژانس پس از آغاز فعالیت دولت حسن روحانی است روز جمعه (5 مهر، 27 سپتامبر) در وین، پایتخت اتریش، برگزار خواهد شد.

رسانه‌های بین‌المللی ساعت برگزاری این مذاکرات را 10 صبح روز جمعه اعلام کرده‌اند. ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این چندین دور مذاکره برگزار کرده‌اند.

دور جدید مذاکرات در حالی برگزار می‌شود که وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 شامل امریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین به اضافه آلمان تا ساعاتی دیگر در نیویورک دیدار خواهند کرد.

رضا نجفی، نماینده جدید ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرپرستی تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران را بر عهده خواهد داشت.

آمریکا، اسرائیل و برخی از هم‌پیمانان آن‌ها، با طرح اتهام‌هایی تایید نشده مبنی بر امکان تلاش ایران برای پیگیری اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای خود، تحریم‌هایی یک‌جانبه و غیرقانونی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده‌اند.

ایران ضمن رد این ادعاها، همواره تاکید کرده است به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن‌آوری هسته‌ای برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز برخوردار است.

افزون بر آن، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون چندین بار از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده است اما هیچ سند و نشانه‌ای مبنی بر انحراف برنامه هسته‌ای ایران از مقاصد صلح‌آمیز نیافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها