امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53636
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «رابرت موگابه» رئیس‌جمهور زیمبابوه روز پنج‌شنبه به شدت به آمریکا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «رابرت موگابه» رئیس‌جمهور زیمبابوه روز پنج‌شنبه به شدت به آمریکا، انگلیس و متحدان این کشور به دلیل تلاش برای سوءاستفاده از منابع این کشور تاخت و از آن‌ها خواست به «تحریم‌های غیرقانونی و کثیف» خود علیه این کشور پایان دهند.

موگابه 89 ساله که در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل صحبت می‌کرد، گفت: شرم، شرم، شرم بر ایالات متحده آمریکا. شرم، شرم، شرم بر بریتانیا و متحدانش.

وی افزود: زیمبابوه و منابعش متعلق به زیمبابوه‌ای‌هاست. لطفا تحریم‌های غیرقانونی و کثیف خود را از کشور آرام من بردارید.

رئیس‌جمهور زیمبابوه با بیان اینکه تحریم‌های اعمال‌شده از جانب اتحادیه اروپا و آمریکا ناقض منشور سازمان ملل است، گفت این تحریم‌ها «ابزار سیاست خارجی برای تغییر نظام» بوده و محکوم است.

آمریکا و اتحادیه اروپا بعد از انتخابات سال 2000 در زیمبابوه که به بروز ناآرامی‌هایی در این کشور منجر شد، تحریم‌هایی علیه کارخانه‌های دولتی این کشور و سفرهای خارجی موگابه و ده‌ها مقام دیگر زیمبابوه وضع کردند.

موگابه در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: کشور آرام و کوچک ما هر روز از سوی قدرت‌های بزرگی که اشتهای سیری ناپذیری برای کنترل بر دیگر کشورها و استفاده از منابع آن‌ها دارند، مورد تهدید واقع می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار