امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53643
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 184
شماری از نمایندگان پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، درباره عملیات‌های تروریستی که در این ...

شماری از نمایندگان پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، درباره عملیات‌های تروریستی که در این کشور جریان دارد، بر این باورند که بازماندگان حزب منحل «بعث» در فتنه انگیزی‌های طایفه‌ای از طریق انفجارهای تروریستی، عملیات کشتار و آواره کردن شهروندان عراقی دست دارند.

این نمایندگان تاکید کردند که بازماندگان حزب منحل «بعث» یکی از ابزارهای اجرای توطئه‌های عربستان سعودی، قطر و ترکیه با برنامه‌ریزی آمریکا در عراق هستند.
 
عالیه نصیف: عناصر حزب بعث در فتنه‌ انگیزی‌های طایفه‌ای دست دارند
 
در این راستا «عالیه نصیف»، نماینده پارلمان عراق و عضو فراکسیون آزاد عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اکثر شهرهای عراق به ویژه شهرهای شیعه‌نشین شاهد اقدامات بی‌شمار تروریستی با هدف ایجاد فتنه‌های فرقه ای است که منجر به کشته شدن صدها فرد بی‌گناه شده و زمینه را برای تجزیه عراق فراهم می‌کند.

وی افزود: من دست داشتن عناصر حزب منحل بعث را در این اقدامات تروریستی و کثیف بعید نمی‌دانم و این اقدامات با طرح‌ها و برنامه‌های برخی از رژیم‌های منطقه گره خورده که اقدام به انواع حمایت‌ها از جمله کمک‌های مالی از این عناصر می‌کنند.

نصیف بر وجود عناصر واسطه در استان‌های مرکزی و جنوبی از طرف گروه‌های بعثی که زمینه را برای چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای فراهم می‌کنند، تاکید کرد و گفت: واقعیت‌ها بر وجود روابط سازمان‌یافته و همکاری مشترک میان حزب منحل بعث و سازمان القاعده تاکید می‌کند.

این نماینده پارلمان عراق با اشاره به اطلاعات موثق مبنی بر تلاش‌ بی‌وقفه برخی طرف‌های خصم برای ادغام دو شاخه عزت الدوری و یونس الاحمد تحت نظارت یکی از کشورهای همسایه و همچنین ادغام القاعده با آنچه که «امارت اسلامی عراق و شام» نامید می‌شود،‌ از رهبران سیاسی عراق خواست در قبال طرح‌های تروریسی و جنایتکارانه هوشیار بوده و با وحدت کلمه با چالش‌های پیش رو مقابله کنند.

وی با اشاره به توطئه‌‌های کشورهای دشمن سوریه برای ویرانی این کشور گفت: آنها تلاش می‌کنند دقیقا همین طرح را در عراق نیز پیاده کنند.
 
محمد الصهیود: بازماندگان رژیم بعث از ابزارهای توطئه طایفه‌ای در عراق هستند
 
از سوی دیگر «محمد الصهیود»، نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه بازماندگان رژیم بعث یکی از ابزارهای اجرای پروژه طایفه‌ای بزرگ در عراق هستند‌ - پروژه‌ای که آمریکا برای آن برنامه‌ریزی کرده و عربستان،‌ قطر و ترکیه از آن حمایت می‌کنند – نسبت به اقدامات تروریستی که درصدد نابودی ملت و سرزمین عراق است، ابراز تاسف کرد.

صهیود افزود: بازماندگان حزب بعث تبدیل به ابزاری برای اجرای پروژه‌های تخریب عراق شده‌اند. آنها بعد از سقوط در سال 2003 با گروه‌های تروریستی همچون سازمان القاعده هم پیمان شده و در راستای اجرای پروژه تجزیه طائفه‌ای و نژادی عراق با کشورهای حامی آنها همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین طرف‌هایی که از این اقدامات تروریستی بهره‌برداری می‌کنند، دشمنان عراق و در رأس آنها رژیم‌های عربستان،‌ قطر و ترکیه هستند که از این گروه‌ها بی‌وقفه حمایت می‌کنند.

این نماینده پارلمان عراق با بیان اینکه هدف از این اقدامات تروریستی ضربه زدن به ملت و توقف روند سیاسی به منظور تضعیف دولت عراق و تجزیه این کشور بر مبنای نژادی و طایفه‌ای و بر اساس محاسبات موهوم آنهاست،‌ گفت:  حوادث مربوط به آل سعدون و شیعیان در موصل و دیگر شهرها دلیل آشکار پلیدی و کثیف بودن این طرح است.

صهیود تاکید کرد که پیشرفت عراق تنها با وحدت تمامی گروه‌ها از جمله شیعه و سنی که از ازل بر این اساس بوده ، حاصل خواهد شد.

وی جنایت‌های وحشیانه گروه‌های تروریستی را ناشی از توهمات بیمارگونه آنان برشمرد و گفت: چنین جنایاتی ناشی از روانی پریشان و بیمار برای اجرای این پروژه‌های حمایت شده دارد و پرده از اهداف و نیات پلید آنها برمی‌دارد.
 
فواد الدورکی: وظیفه ما دفاع از حقوق تمام شهروندان عراقی است
 
اما «فواد الدورکی»، نماینده حزب ائتلاف یکپارچه ملی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با تایید اظهارات همکارانش، بازماندگان حزب بعث را به شرکت در این طرح پلید متهم کرد که هدف از آن وارونه جلوه دادن حقایق و شعله‌ور کردن آتش فتنه‌ها در عراق است.

وی افزود: بعید نیست که اعضای باقی مانده حزب بعث در عملیات تروریستی اخیر که با اهداف خارجی و داخلی فتنه‌انگیزی در عراق تنظیم شده، دست داشته باشند.

نماینده مردم عراق از حزب  ائتلاف یکپارچه ملی با تاکید بر اینکه وظیفه ما به عنوان نماینده و سیاستمدار دفاع از حقوق تمام شهروندان عراقی،‌ بدون توجه به مذهب و ریشه افراد است، اظهار داشت: هرگونه اقدام تروریستی علیه شهروندان سنی و شیعه عراق در چارچوب طرح پلید شعله‌ور کردن آتش فتنه جدید در این کشور است.

وی تاکید کرد که چنین اقداماتی برآمده از یک طرح منطقه‌ای و هدف از آن تجزیه عراق است.

الدورکی خاطر نشان کرد: برخی کشورهای منطقه در یک تلاش بیهوده می‌خواهند در برابر اراده ملی مردم عراق جهت ایجاد یک کشور دمکراتیک با اصول و مبانی جدید، مانع ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: این اقدامات تروریستی و اهداف شوم برای تضعیف اراده ملت کارساز نیست و بازماندگان حزب بعث که مورد حمایت تکفیری‌ها هستند، نمی‌توانند پیوند برادری، محبت و دوستی میان ملت عراق را از بین ببرند.

الدورکی افزود: پافشاری سازمان القاعده و بازماندگان حزب بعث بر تداوم اقدامات تروریستی و کشتار شهروندان بی‌گناه دلیلی بر نیات کثیف و پلید و اهداف فرقه‌ای آنها از مدت زمان طولانی است.
 
فراکسیون انتفاضه شعبانیه: بازماندگان حزب بعث و القاعده خون شیعیان را می‌ریزند
 
از سوی دیگر فراکسیون «انتفاضه شعبانیه» عراق حزب جنایتکار بعث و سازمان القاعده را به ریختن خون شیعیان عراق متهم و تاکید کرد که هرگز در برابر عملیات کشتار جمعی شیعیان این کشور سکوت نخواهد کرد. 
 
ابو الفقار الشمری: دیگر در برابر کشتار مردم عراق سکوت نمی‌کنیم
 
همچنین «ابو الفقار الشمری»، رئیس شورای سیاسی انتفاضه مردمی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حزب جنایتکار بعث و سازمان القاعده، هر وقت که فرصت پیدا کنند اقدام به خونریزی و کشتار شیعیان عراق می‌کنند.

الشمری با بیان اینکه برخی طرف‌های سیاسی در ریختن خود مردم عراق با یکدیگر رقابت می‌کنند و با ایجاد بحران‌های ساختگی درصدد اعمال فشار به دولت عراق هستند تا از این رهگذر بتوانند دست تروریست‌ها را در خونریزی باز بگذارند، گفت: ما تا چه وقت باید به خاطر احترام به قانون در قبال کشتارها و خونریزی‌های روزانه سکوت کنیم؟

وی با تاکید بر اینکه ما دیگر در برابر این کشتارها ساکت نخواهیم نشست، گفت: شیعیان در معرض اهداف پلید گروه‌های تروریستی قرار دارند و کدامین وحدت ملی خون انسان‌های بی‌گناه را مباح می‌شمارد و کدامین همکاری و مشارکت مصیبت و بلا برای مردم عراق به بار می‌آورد.

الشمری گفت: این طرف‌ها هیچ اعتقادی به وحدت ملی و همکاری ندارند، بلکه درصدد احیای مجدد حزب منحل بحث هستند و زبان آنها خون و خونریزی است.

در همین راستا «اسامه النجیفی»، رئیس مجلس عراق کشتار وحشیانه شهرک صدر را که منجر به شهادت ده‌ها فرد بی‌گناه شد را محکوم و تاکید کرد: این جنایت‌ها و کشتار وحشیانه دلیل آشکار بزرگی و خطرناک بودن توطئه علیه عراق است،‌ چراکه عاملان آن در صدد ایجاد فتنه‌های فرقه‌ای و ایجاد ناامنی در کشور هستند.

همچنین سازمان ملل ضمن محکوم کردن انفجار شهرک صدر، مسئولیت اقدام قاطعانه برای توقف روند خشونت را متوجه تمام رهبران این کشور دانست.

«جرج بوستن»، نماینده و فرستاده ویژه سازمان ملل در عراق نیز در بیانیه‌ای گفت: از نظر ما هرگونه خشونت محکوم است؛‌ ولی آنچه به طور خاص باعث نگرانی من می‌شود، تشدید روند حملات وحشیانه علیه افراد بی‌گناه است.

فرستاده سازمان ملل بار دیگر از تمام مسئولان خواست که برای توقف خشونت مرگبار در اسرع وقت وارد عمل شده و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار ببندند.

وی همچنین خواستار خویشتنداری در زمینه مقابله به مثل شده و گفت: انتقام تنها باعث تشدید خشونت می‌شود.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها