امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53647
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۵
تعداد بازدید: 158
رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: هزینه‌ای که عمده مردم ما بابت دارو می‌پردازند بالا نیست چرا که سرانه دارویی در ...

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: هزینه‌ای که عمده مردم ما بابت دارو می‌پردازند بالا نیست چرا که سرانه دارویی در کشور به طور میانگین در سال 70 هزار تومان است که 30 هزار تومان آن را بیمه‌ها تقبل می‌کنند و 40 هزار تومان را مردم می‌پردازند که به نظر من عددی منطقی است.

وی افزود: اما کمتر از یک درصد جامعه با هزینه‌های بسیار سنگین دارویی مواجه هستند و تمرکز ما برای حل این مسئله در نظر گرفتن تمهیدات ویژه برای بیماران خاص و صعب‌العلاج است چرا که گاهی تا میلیون‌ها تومان هزینه داروی این بیماران می‌شود که اگر مشکل این قشر حل شود مشکل گرانی دارو هم به طور کل حل می‌شود.

دیناروند همچنین به تفاهمنامه‌ وزارت بهداشت با سازمان‌های بیمه‌گر اشاره کرد و گفت: طی این تفاهمنامه بنا داریم تا فهرست داروهای تحت پوشش بیمه را بازنگری کنیم تا همه بیماران از تسهیلات جدید برای کاهش قیمت داروها بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به اینکه تعرفه‌دار شدن داروهای گیاهی و گسترش پوشش بیمه‌ای این داروها به کجا رسید گفت: اکنون برخی داروهای گیاهی مشمول پوشش بیمه‌ای هستند که تعداد آنها زیاد نیست و ما هم طرفدار این هستیم که داروهای گیاهی پوشش بیمه‌ای بگیرند ولی از آن طرف بیمه‌ها انتظار دارند در صورت زیر پوشش رفتن داروهای گیاهی در قیمت‌گذاری این داروها دقت بیشتری شود تا قیمت منطقی داشته باشند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد حمایت‌های این سازمان از واردکنندگان دارو نیز گفت: مصوباتی را در مورد تسهیل کار ترخیص دارو و هم برای شیوه اختصاص ارز از سوی بانک مرکزی به شرکت‌های دارویی گرفته‌ایم و امیدواریم به زودی کارهای خوبی در این حوزه انجام شود.

وی افزود: در عین حال با بانک‌های عامل جلساتی داشته‌ایم و امیدواریم روش جدید اختصاص ارز به زودی عملیاتی شود که در این صورت اطمینان دارم تأمین و تدارک دارویی مردم بسیار راحت‌تر خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها