امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53654
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۷
تعداد بازدید: 143
«بدر الفلاح»، از اعضای ارشد حزب آزادی و عدالت و اخوان المسلمین و نیز عضو سابق پارلمان مصر، در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«بدر الفلاح»، از اعضای ارشد حزب آزادی و عدالت و اخوان المسلمین و نیز عضو سابق پارلمان مصر، در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، اظهار داشت: تصمیم برچیدن گروه اخوان المسلمین و خدشه‌دار کردن وجهه آنان در مصر و نیز در نزد افکار عمومی جهان، فقط دلیل سیاسی دارد.

وی افزود: فعالیت‌های اخوان المسلمین، کاملا چارچوب خیریه و اجتماعی داشته و نیازی به پنهان کردن آن نیست، زیرا اگر اخوانی‌ها فعالیت محرمانه‌ای داشتند، تعداد آنان در مصر و جهان به میلیون‌ها نفر نمی‌رسید، زیرا معمولا اعضای سازمان‌ها و نهادهای محرمانه از چند هزار نفر فراتر نمی‌رود.

الفلاح تاکید کرد: اخوانی‌ها با مردم در ارتباط بوده و در هر خیابان و محله‌ای حضور دارند، پس چگونه می‌توان فعالیت آنان را محرمانه و پنهانی دانست؟

وی با اشاره به اینکه دولت مصر از زمان «عبدالناصر» تاکنون موضع خصمانه‌ای در برابر اخوانی‌ها داشته است، افزود: اخوانی‌ها به منظور اینکه در معرض ظلم و ستم قرار نگیرند، بخش اندکی از اقدامات خود را علنی نمی‌ساختند، هرچند اکنون به آنان ظلم شده و تعدادی از اعضای آن چه فرماندهان ارشد و چه اعضای دیگر آن به اتهامات ساختگی، دستگیر شده‌اند.

این عضو اخوان المسلمین با اشاره به اینکه رسانه‌های مصر در مورد اخوانی‌ها از کلمه حزب ممنوعه استفاده کرده و از آن تحت عنوان گروه ممنوعه یاد می‌کنند، تصریح کرد: این درحالی است که دادگاه مصر همچنان به جنگ علیه اخوانی‌ها ادامه داده و در واقع از زمانی که محمد مرسی در مصر به قدرت رسید، دادگاه مصر چنین موضعی را در قبال اخوانی‌ها در پیش گرفته و آن را تشدید کرد.

وی در توضیح این مطلب افزود: مخالفان مصری، همواره به گزینه گفت‌وگو، دست رد زدند و مخالفت خود را با تمام تصمیمات محمد مرسی اعلام کردند و در واقع موضع خصمانه‌ای علیه نهاد ریاست جمهوری در پیش گرفتند، با این حال رواج کلمه ممنوعه در مورد گروه اخوان المسلمین نمی‌تواند تاثیری بر اعضای این گروه داشته باشد.

الفلاح با تاکید بر اینکه اخوانی‌ها به اندیشه و رسالت خود ایمان دارند، یادآور شد که در زمان «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر، اخوانی‌ها گروهی ممنوعه قلمداد می‌شدند با این وجود توانستند، در سال 2005 اطمینان مردم را جلب کرده و 88 کرسی در پارلمان را از آن خود کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: پس از انقلاب مردمی مصر نیز اخوانی‌ها در انتخاباتی سالم، اکثریت پارلمان را از آن خود کرده و به قدرت رسیدند، اما مخالفان از همکاری با نهاد ریاست جمهوری خودداری کرده و آن را مورد حمله قرار دادند تا اینکه روند تحولات به وضعیتی رسید که اکنون شاهد آن هستیم.

الفلاح تاکید کرد که اخوانی‌ها اکنون تنها نیستند، بلکه برای تمام آزادگان جهان، اوضاع کنونی مصر و تحریک علیه اخوانی‌ها غیر قابل قبول است.

وی در توضیح این مطلب افزود: رویکرد اخوانی‌ها همواره بر اصول مسالمت آمیز مبتنی بوده است، از همین رو انتظار می‌رود که کشورهای آزاده جهان با تصمیم برچیده شدن گروه اخوان المسلمین مخالفت کنند، اگرچه برخی کشورهای منطقه‌ای مانند عربستان، امارات متحده عربی و کویت از این تصمیم استقبال خواهند کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها