امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53677
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۹
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و روسیه اعلام کردند درباره قطعنامه‌ای از شورای امنیت برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و روسیه اعلام کردند درباره قطعنامه‌ای از شورای امنیت برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه توافق کردند.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که واشنگتن با مسکو بر سر تصویب قطعنامه‌ای الزام‌آور درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه توافق کرده‌اند و این طرح تا ساعاتی دیگر به شورای امنیت برده خواهد شد.

سرگئی لاوروف هم گفت با آمریکا درباره چنین قطعنامه‌ای به توافق رسیده است.

وزیر خارجه روسیه گفت: «قطعنامه‌ای که تحویل شورای امنیت سازمان ملل شد در راستای توافقی است که در ژنو درباره از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه صورت گرفت.»

وی افزود پیش‌نویس این قطعنامه از توافق حاصل شده در ژنو درباره تعهد سوریه به نظارت بین‌المللی بر زرادخانه هسته‌ایش حمایت می‌کند. در صورتی که هر یک از دو طرف تخلف کند، شورای امنیت مجددا تشکیل جلسه خواهد داد و آماده خواهد بود تا هر اقدامی را در راستای فصل 7 منشور سازمان ملل انجام دهد.

فصل 7 منشور سازمان ملل استفاده از اقدام نظامی برای پیشبرد صلح و امنیت را مجاز می‌شمرد.

مارک لیال گرنت، نماینده انگلیس در سازمان ملل هم گفت که اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل بر روی پیش‌نویس یک قطعنامه الزام‌آور و قابل اجرا توافق کرده‌اند.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید هم حصول این توافق بر روی این قطعنامه را تأیید کرد و گفت: «پیشرفت خوبی داشتیم. امیدواریم که این موضوع حل می‌شود و این فرایند به سرعت پیش  ‌رود.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها