امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53681
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۹
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته 4 مهرماه در مراسم نکوداشت هشتمین سالگرد ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته 4 مهرماه در مراسم نکوداشت هشتمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز حضور یافت و در سخنانی ضمن اشاره به خاطرات ملاقاتش با مرتضی ممیز از او به عنوان یکی از بزرگان هنر ایران یاد کرد که می شد هر بار چیز تازه ای از او  یاد گرفت.
مرادخانی گفت: مرتضی ممیز در هنر کشور ما سرمایه بزرگی بود که البته سرمایه وزین او در هنر ایران به جا مانده است و به  این آثار او افتخار می کنیم.
معاون امور هنری وزارت ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم برقراری ارتباطات جهانی در عرصه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: چرا باید از این که فرهنگ و هنر خودمان را به جهانیان عرضه کنیم، واهمه داشته باشیم این در حالی است که جهانیان افراد کوچکی را به عنوان افتخارات خود به دنیا معرفی می کنند و ما از معرفی بزرگان هنر خود در دنیا واهمه داریم.
مرادخانی تأکید کرد: یکی از وظایف معاونت هنری جهانی کردن هنر ایران است و این که بتوانیم به درستی هنر و هنرمند ایران را به دنیا معرفی کنیم.
او با  اشاره به مشکلاتی که هنر و هنرمندان ایرانی با آن مواجه اند گفت: مشکلات ما زیاد است اما ما به عنوان متولی این حوزه باید به کمک شما هنرمندان تلاش کنیم تا شایستگی هنر و هنرمندان ایرانی را بروز و ظهور دهیم و به راهکاری در این زمینه برسیم تا از بن بستی که خودمان به دست خود ساخته ایم رهایی یابیم.
مرادخانی معاونت هنری وزارت ارشاد را همچون فیل در داستان مولانا دانست و گفت: هر کسی بخشی از این معاونت را دید و  تصور کرد در حالی که واقعیت آن متفاوت از این تصورات  است.
معاون امور هنری وزارت ارشاد در ادامه با اشاره به گستردگی هر یک از سه حوزه هنر تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی ابراز امیدواری کرد که بتوان در هر سه حوزه توسعه متوازن را داشته باشیم.
مرادخانی مشکلات معاونت هنری و مطالبات هنرمندان از این معاونت را بر دو گونه برشمرد و گفت: برخی از مطالبات هنرمندان از معاونت هنری اقتصادی است که با اختصاص بودجه می توان بخشی از این مشکلات را حل کرد و به مطالبات هنرمندان پاسخ گفت اما بخشی از مطالبات هنرمندان هم عاطفی است چرا که بسیاری از این هنرمندان حرفهایشان شنیده نشده است و باید تلاش کنیم که اول حرف های هنرمندان را خوب بشنویم.
مراخانی در ادامه هفته های فرهنگی ایران در دیگر کشورها را یکی از راه های معرفی فرهنگ و هنر ایران در جهان عنوان کرد و گفت: ما می توانیم تلاش کنیم که این معرفی جهانی به شکل شایسته صورت گیرد در حالی که در هفته های فرهنگی ایران در دیگر کشورها با وجود صرف هزینه های بالا، آثار درخور و  شایسته ای از فرهنگ و هنر ایران ارائه نمی شود.
معاون امور هنری وزارت ارشاد با اشاره به شعر سهراب سپهری گفت: من معتقدم که باید چشم ها را شست و جور دیگر باید دید و امیدوار هستم که با نگاه دقیق و موشکافانه بتوانیم به موفقیت های بهتر و شایسته تری در دنیا دست پیدا کنیم.

*رایزنی با شهرداری برای راه اندازی موزه گرافیک
او همچنین استمرار بنیاد مرتضی ممیز و جامعه طراحان کشور را در برگزاری مراسم بزرگداشت مرتضی ممیز ستود و درباره خواسته جامعه طراحان گرافیک کشور برای راه اندازی موزه گرافیک ایران گفت: ما شاهد تلاش شما برای راه  اندازی موزه گرافیک ایران هستیم و در این زمینه نیز با شهرداری تهران رایزنی هایی صورت گرفته است که امیدوار هستیم به نتیجه برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها