امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53686
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، رحمان هادی‌نژاد، یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به خاطرات تلخ و شیرین خود از این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، رحمان هادی‌نژاد، یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به خاطرات تلخ و شیرین خود از این دوران می‌پردازد.

وی با اشاره به عملیات‌های مختلف گفت: در عملیات کربلای 5 که شب دوم عملیات بود و عملیات آغاز شده بود، ما تا صبح در منطقه بصره العماره در محاصره عراقی‌‌ها بودیم.

هنگام صبح تقریبا محاصره توسط رزمندگان ایرانی شکسته شد و منطقه به دست بچه‌های ما افتاد، قرار شد نزدیک صبح رزمندگان زخمی را به عقب برسانیم، از آنجاییکه من قبلا برای شناسایی منطقه آمده بودم و منطقه را می‌شناختم مرا به عنوان راهنما جلوتر فرستادند.

هوا سرد بود و احتمالا بهمن ماه، سرما زخمی‌ها را اذیت می‌کرد، بچه‌های زخمی را می‌بردیم عقب، یکی از رزمنده‌ها که زخمی بود از اسلحه به عنوان عصا استفاده کرده و زیر بغل قرار داده بود از او خواستم جلوتر رفته و ببیند چگونه می‌تواند از سنگرها پتو گیر بیاورد.

این رزمنده رفت جلو و چند دقیقه بعد، دیدم با عصبانیت و ناراحتی برگشت، وقتی از وی علت را جویا شدم، گفت که رفتم بودم پتو بردارم ولی یک عراقی زخمی اجازه نمی‌داد و وقتی از او پتو می‌خواستم برای من به جای پتو دادن قرآن می‌خواند!

هادی نژاد ادامه داد: رزمنده‌ای که به دنبال پتو رفته بود، می‌گفت با عصبانیت تعدادی پتو از روی عراقی برداشتم.

اما جالب اینجاست که عراقی زخمی شده بوده و از ترس دیده شدن زیر پتوها پنهان شده بوده است و اجازه برداشت پتو را نمی‌داد.

این غواص و رزمنده دوران دفاع مقدس می‌گوید با تعریف این موضوع توسط رزمنده زخمی، همه زخمی‌ها خندیده و روحیه‌ای تازه گرفتند و این برای من نیز در لحظات خستگی، سبب آرامش شد.

*آشپزی همراه کتک خوردن رزمنده 

هادی‌نژاد به خاطره خود از آشپزی در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرده و افزود: چند وقتی بود در کردستان در پایگاهی مستقر بودیم که بالای کوه بود و مدت‌ها بود که غذای گرم نخورده‌ بودیم.

بیشتر غذاها کنسرو و امثال آن بود، قرار شد من آشپزی کنم، پختن ماکارونی را توسط مادرم دیده بودم، فکر کردم برای بچه‌ها ماکارونی درست کنم، وسایل لازم در این زمینه را از تدارکات دریافت کردم، آشپزی که تمام شد، متوجه شدیم به جای ماکارونی از رشته مخصوص آش در آن استفاده کرده‌ام.

بچه‌ها با دیدن غذا حسابی به دلیل آنکه آن روز آنها را بی‌غذا گذاشته بودم مرا کتک زدند.

لازم به ذکر است، رحمان هادی‌نژاد در دوران دفاع مقدس افتخار غواصی نیز داشته است.

این رزمنده در اواخر سال 64 در یکی از مناطق عملیاتی بوده و در عملیات‌های برون مرزی گردان‌ جندالله سردشت و بانه حضور داشته است.

در سال 64 تا اواخر 67 نیز در مناطق جنوب خادم‌الشهدا و خادم رزمندگان بوده است.
گزارش از فاطمه حیدری

انتهای پیام/73006/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار