امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53690
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، امیرسعید نجفی اظهار داشت: پنج سکوی سه فاز 12 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، امیرسعید نجفی اظهار داشت: پنج سکوی سه فاز 12 و 17 و 18 پارس جنوبی از سوی شرکت تاسیسات دریایی تکمیل و ساخته شده، ضمن آنکه هم اکنون دو سکوی فازهای 12 و 17 و 18 در دریا نصب و خطوط لوله هر سه فاز نیز تکمیل شده است.

وی افزود: سکوی فاز 18 با 98 درصد پیشرفت آماده است و هم‌اکنون منتظر دستور کارفرما برای نصب سکو هستیم که با آماده‌سازی چاه‌ها، بارگیری و نصب می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل در امور پروژه‌های شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با بیان این که جکت آپ (پایه) سکوهای فازهای 12 و 17 و 18 پارس جنوبی در دریا نصب شده است، خاطرنشان کرد: تاپ ساید (عرشه) فازهای 17 و 18 هر کدام به وزن 2300 تن و عرشه های فاز 12 به وزن 3 هزار تن است که نیمه دوم امسال نصب می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس قولی که در بازدید اخیر وزیر از پارس جنوبی داشتیم تلاش می‌کنیم این عرشه‌ها را با شتاب بیشتری راه‌اندازی کنیم.

نجفی یادآور شد: با راه‌اندازی کامل فازهای 12 و 17 و 18 پارس جنوبی در مجموع چهار میلیارد فوت مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

وی ابراز داشت: با توجه به تاکید و پیگیری‌های شبانه‌روزی برای راه‌اندازی حداقل یک ترین از فازهای 15 و 16 و بخشی از فاز 12 پیش از شروع فصل سرد، تیم واکنش سریع و اجرایی راه‌اندازی فاز 12 پارس جنوبی در عسلویه تشکیل شده است.

نجفی گفت: هم اکنون همه مدیران این پروژه با همفکری و نظارت به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت در این فاز هستند تا وعده وزیر نفت به مردم برای افزایش تولید گاز عملی شود.

طرح توسعه فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی با هدف تولید 75 میلیون متر مکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری و واحدهای تولید گاز طبیعی مایع (ال ان جی) پیش بینی شده است که از این مقدار، 25 میلیون متر مکعب به شبکه سراسری تزریق و 50 میلیون متر مکعب به ال ان جی تبدیل می‌شود.

تولید 120 هزار بشکه میعانات گازی و 750 تن گوگرد در روز نیز در این فاز  پیش بینی شده است.
انتهای پیام/2451/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار