امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5372
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری فارس خبرگزاری فرانسه گزارش داد، شهر ووکاری در استان تارابا در مرکز نیجریه جمعه گذشته شاهد درگیری های خونبار قبیله ای بود که بر اساس ...

به گزارش خبرگزاری فارس خبرگزاری فرانسه گزارش داد، شهر ووکاری در استان تارابا در مرکز نیجریه جمعه گذشته شاهد درگیری های خونبار قبیله ای بود که بر اساس جدیدترین آمار 39 تن در این درگیری های کشته و بیش از 30 تن دیگر زخمی شدند.

در جریان این درگیری‌ها ده‌ها منزل اهالی ووکاری نیز در آتش سوختند.

مقامات نیجریه به دلیل ناآرامی های خونبار در این شهر قانون منع آمد و شد شبانه روزی وضع کرده اند  و این امر زندگی را برای ساکنان آن بسیار سخت و دشوار کرده است.

یکی از ساکنان شهر به خبرگزاری فرانسه گفت: مردم شهر ووکاری در خانه های خود حبس شده اند و ذخیره آب و غذای آنان تمام شده است مردم پیش بینی وقوع چنین بحرانی را نمی کردند به همین جهت هیچ کمک آذوقه ای برای خود ذخیره نکرده بودند.

نیروهای ارتش و پلیس نیز با گشتی های خود در شهر مشغول گشت زنی هستند مدارس تعطیل است و اصلا معلوم نیست که قانون منع آمد و شد چه زمانی برداشته می شود.

درگیری ها در ووکاری زمانی آغاز شد که اعضای قبیله مسیحی این شهر در حال تشییع جنازه یکی از رهبران خود از منطقه مسلمان نشین عبور کرده و شعارهایی را علیه مسلمانان سر دادند که موجب تحریک آنان شد.

این در حالی است که دو هفته پیش نیز شهر باگا در شمال شرق نیجریه شاهد به راه افتادن حمام خون در درگیری ارتش نیجریه با عناصر مظنون به عضویت در بوکوحرام بود.

در این درگیری ها نزدیک به 200 از جمله شمار زیادی غیرنظامی کشته شدند و دولت نیجریه پس از آن اعلام کرد که درباره تندروی ارتش نیجریه در سرکوب شورشیان بوکوحرام و قربانی شدن ده ها غیرنظامی در این درگیری تحقیق می کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار