امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53733
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 192
محمد شکر نماینده مردم قاضی آن تپ در مجلس ترکیه از حزب جمهوریخواه خلق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

محمد شکر نماینده مردم قاضی آن تپ در مجلس ترکیه از حزب جمهوریخواه خلق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، درباره تحولات سوریه و جنگ گروه‌های تروریستی مختلف با دولت دمشق اظهار داشت که این جنگ باعث فلج شدن تجارت و اقتصاد استان‌های مرزی ترکیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا اصناف بیکار شده، ترکیه چاره کار را در رو آوردن به تولید محصولات جنگی نظیر گلوله‌های جنگی و تعمیر سلاح‌هایی نظیره خمپاره انداز و غیره یافته اند و معلوم نیست چه کسانی این محصولات را از ترکیه به خاک سوریه حمل کرده و به تروریست ها می رسانند.

مردم ترکیه نگران استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط تروریست‌ها هستند

محمد شکر تصریح کرد: هم اینک مردم مناطق مرزی ترکیه در استان های قاضی آن تپ و کیلیس نگران وقوع حمله شیمیایی به این مناطق از سوی تروریست ها هستند. مگر نه اینکه دولت آنکارا کشف گاز سارین از تروریست ها در استان آدانا را پرده پوشانی کرد.

وی تأکید کرد: دولت آنکارا باید دست از بازی «سه میمون» بردارد. کسانی که به گروه های تروریستی در سوریه اسلحه می دهند، گاز سارین هم می دهند. هم اینک در آن سوی مرز ترکیه در سوریه، گروه های تروریستی القاعده و جبهه النصره حاکم شده اند. اعضای این گروه های تروریستی دست به قاچاق مواد مخدر و تجارت انسان می زنند، به زنان تجاوز می کنند و انسان ها را به قتل می رسانند و دلیلی ندارد که این کارها را در خاک ترکیه هم نکنند.

دشمنی با ترکیه تا هزاران کیلومتر دورتر به خاک کنیا هم سرایت کرده است

این نماینده مجلس ترکیه در ادامه افزود: سیاست خارجی دولت اردوغان به بن بست کامل رسیده است. امروز دشمنی با ترکیه تا هزاران کیلومتر دورتر، به خاک کنیا هم سرایت کرده است. در سفر ما به کنیا همه نسبت به ترکیه واکنش نشان می دادند. آنها می گفتند مسئولین دولت ترکیه تروریست های افراطی را تحریک کرده و به جان دیگران می اندازند.

تولید گلوله‌های جنگی، راکت و مواد منفجره در شهر قاضی آن تپ برای ارسال به سوریه

محمد شکر با اشاره به صنایع شهر قاضی آن تپ و تولید برخی محصولات جنگی مورد نیاز ارتش ترکیه در این صنایع اظهار داشت: امروزه در این صنایع گلوله های توپ و غیره تولید می شود. یکی از دوستانم که مهندس مکانیک است با من تماس گرفت و گفت این موضوع را مطرح کنیم که این روزها در این صنایع راکت و مواد منفجره تولید می‌شود و حتی قطعات خمپاره انداز ساخته می شود.

وی افزود: لوازم یدکی تجهیزات نظامی تا وزن 600 کیلو ساخته می‌شود و همه اینها به سوریه ارسال می شود. اینها چیزهایی نیستند که بدون اینکه کسی آنها را ببیند از مرز عبور داده شوند. من همه این موارد را بررسی کردم و اگر لازم باشد حاضرم در مقابل استاندار و رئیس پلیس ایستاده و بگویم چکار می کنند.

این نماینده مجلس ترکیه گفت: جالب‌تر اینکه علاوه بر تولید این قبیل چیزها بحث تولید باروت و خرج آنها توسط افراد خیلی خبره است. احتمالا اینها هم در این صنایع تولید می شود، اما این افراد قطعا از اعضای صنایع قاضی آن تپ نیستند. اصناف اینجا نیمی از پول محصولات را نقد و نیمی دیگر را هنگام تحویل به خودروهای با پلاک سوریه دریافت می کنند. من نمی خواستم با طرح این مسائل به اصناف ضرر برسانم ولی می بینم در سوریه و حتی در ترکیه انسان ها کشته می شوند و لذا لازم دیدم که مطرح کنم.

گاز سارین را تروریست ها و مخالفان استفاده کردند

نماینده حزب جمهوریخواه در رابطه با استفاد ه از سلاح های شیمیایی در سوریه نیز تاکید کرد: در آن تاریخ حتی یکی از روزنامه های اسرائیلی اعتراف کرد که سلاح شیمیایی در سوریه توسط مخالفین استفاده شد. این در حالی است که حتی تعداد کشته شدگان که 1500 نفر عنوان شد، قطعی نیست و صحبت از 100 نفر بوده و نوع سلاح شیمیایی نیز مشخص نشده و ادعا می شود فسفر بوده است.

بعد از سوریه نوبت ترکیه و ایران است

محمد شکر در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا مدعی است که قصد مداخله ای با هدف تغییر دولت سوریه ندارد، اما اگر مداخله‌ای صورت گیرد، در راس آنکارا دولتی قرار دارد که نمی تواند ببیند هدف بعدی ترکیه است. ایران متوجه این امر است ولی ترکیه نیست.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها