امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53735
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، «سرگئی ریابکوف» وزیر خارجه روسیه در حاشیه نمایشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، «سرگئی ریابکوف» وزیر خارجه روسیه در حاشیه نمایشگاه تسلیحات نظامی در روسیه تأکید کرد که فعالیت‌های برخی کشورهای عضو ناتو اصول اولیه شورای امنیت را زیر پا می‌گذارد و این کشورها تلاش می‌کنند سناریوی لیبی را در سوریه تکرار کنند.

وی ضمن تأکید بر محکومیت این اقدامات از سوی روسیه افزود: توافق واشنگتن و مسکو در قبال تسلیحات شیمیایی سوریه خطر حمله نظامی به سوریه را از بین نبرده بلکه آن را برای مدتی به تأخیر انداخته است.

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که این کشور آماده همکاری در زمینه تأمین امنیت نهادهایی است که مسئولیت نابودی سلاح‌های شیمیایی سوریه را به عهده خواهند داشت.

وی افزود: هنگامی که نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه وارد مرحله اجرایی خود شود لازم است که امنیت سازمان‌هایی که این مسئولیت را به عهده می‌گیرند تأمین شود و مسکو آماده است که در حمایت از این سازمان‌ها همکاری کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو معاهده سازمان امنیت جمعی نیز در تأمین امنیت سازمان های مسئول نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه با روسیه همکاری کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها