امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53754
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هواپیمای بدون سرنشین رزمی نیروی هوافضای سپاه با نام شاهد 129 با حضور سردار ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هواپیمای بدون سرنشین رزمی نیروی هوافضای سپاه با نام شاهد 129 با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه رونمایی و عملیاتی شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه این مراسم حضور شاهد 129 را بر فراز آسمان ایران پهناور در ایجاد امنیت پایدار، ارزان و مستمر بسیار مؤثر دانست و افزود: انبوهی از هواپیماهای بدون سرنشین رزمی شاهد 129 مدافع مرزهای ایران شدند.
سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه این پهپاد می تواند 24 ساعت پرواز مداوم داشته باشد و مانند چشمی منطقه وسیعی را مورد شناسایی و مراقبت قرار دهد، گفت: شاهد 129 به راحتی می تواند اشرار، قاچاقچیان و یا هر کسی را که امنیت پایدار ایران اسلامی را نشانه رود رهگیری و شناسایی و با دستور فرماندهان علیه آنها اقدام موشکی کند.
وی با بیان اینکه از آنجا که هر ساعت پرواز با جنگنده ها 10 هزار دلار هزینه دارد، افزود: هزینه هر ساعت پرواز برای شاهد129 صد هزار تومان است و این مدافعی ارزان بدون احتیاج به نیروی انسانی گسترده است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مورد طراحی و ساخت این پهپاد استراتژیک هیچ وابستگی نداریم، گفت: از این پس تعداد قابل توجهی از این پهپاد، همزمان در سراسر کشور مدافع مرزهای میهن اسلامی ماست.
سردار حاجی زاده، نصب و بکارگیری انواع سامانه های اپتیکی، مراقبت و شناسایی بر روی این هواپیمای بدون سرنشین رزمی را از ویژگی های خاص آن بیان کرد و افزود: شاهد 129 می تواند 8 موشک یا بمب هوشمند را با خود حمل و علیه اهداف ثابت و متحرک اقدام کند.
وی شعاع عملیاتی این پهپاد را هزار و 700 کیلومتر برشمرد و گفت: شاهد 129 هرجا که باشد تا 200 کیلومتر اطراف خود را دقیق مراقبت می کند.
سردار حاجی زاده با بیان اینکه متخصصان و دانشمندان سپاه چهار ساله توانستند این پهپاد را طراحی کنند و بسازند، گفت: پارسال هواپیمای شناسایی آن رونمایی شد و امسال هواپیمای بدون سرنشین رزمی شاهد 129 را رونمایی کردیم.
وی با بیان اینکه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی «شاهد 129» مصداق جهاد علمی است، گفت: در آینده ای نزدیک RQ170 ایران هم پرواز می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها