امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53760
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 116
محمد قوچانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: روزنامه هم‌میهن پیش از این در دو دوره ( سال‌های 79 و 86) منتشر شده بود و در هر دو دوره روش ...

محمد قوچانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: روزنامه هم‌میهن پیش از این در دو دوره ( سال‌های 79 و 86) منتشر شده بود و در هر دو دوره روش اصلاح‌طلبانه و اعتدال‌گرایانه را پیش روی خود قرار داده بود.

سردبیر روزنامه هم‌میهن افزود: در این دوره نیز این روزنامه با تاکید بر بیشتر بر مفاهیم اعتدال سیاسی در آبان‌ماه سال جاری (بعد از عید غدیر) وارد کیوسک‌های مطبوعاتی می‌شود.

وی یادآور شد: روزنامه هم‌میهن روزنامه‌ مستقل است به طوری که هیچ گونه وابستگی به حزب و گروهی ندارد.

قوچانی با بیان اینکه این روزنامه در سومین دوره انتشار خود با گرایش حمایت از د ولت و گفتمان دولت به چاپ خواهد رسید بیان داشت: دولت نیازمند یک رسانه غیردولتی است که از گفتمان حاکم بر آن حمایت کند، این کار از عهده روزنامه‌های دولتی بر نمی‌آید.

این فعال عرصه رسانه اضافه کرد: روزنامه هم‌میهن سعی خواهد کرد با هماهنگی و وحدت ملی ایده‌های اجتماعی و اقتصادی نظریه اعتدال را عملیاتی کند.

وی درباره تیراژ این روزنامه ابراز داشت: تیراژ را طبیعتاً بازار تعیین می‌کند.

سردبیر روزنامه هم‌میهن با اعلام اینکه این روزنامه در 32 صفحه به چاپ می‌رسد یادآور شد: روزنامه هم‌میهن در سال‌های 79 و 76 منتشر می‌شد و پس از رفع مشکلات از تمامی اتهامات تبرئه شد و در مرحله دادسرا، منع تعقیب گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مدیر مسئول این روزنامه (کرباسچی) طی نامه‌ای به وزیر ارشاد درخواست تعیین وضعیت کرد. که در نهایت اداره کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد پیرامون آن نامه‌ای را مبنی بر اینکه انتشار روزنامه هم‌میهن بلامانع است ارسال کرد.

قوچانی با بیان اینکه ما نیز با استناد به این نامه آغاز به کار کردیم گفت: این روزنامه در چهار فصل اعم از اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ـ اجتماعی و همچنین تعاملات روشنفکری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته وی؛ هم میهن در دوره جدید فرزند عصر تازه‌ای است که در سیاست ایران گشوده است.

وی درباره اینکه روزنامه هم‌میهن از چه طریق هزینه‌های خود را تأمین خواهد کرد یادآور شد: در نشریات ما متکی به تفک‌فروشی بودیم، با توجه به اینکه در دولت دهم آگهی‌های تبلیغاتی به مطبوعات بخش خصوصی محدود شده بود امیدواریم بتوانیم در دولت جدید از طریق آگهی‌های تبلیغاتی مخاطبان بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کنیم.

قوچانی همچنین در خصوص تفاوت آشکار هم‌میهن نسبت به دوره‌های قبلی یادآور شد: این روزنامه نسبت به دوره‌های قبلی با تجربه‌تر به لحاظ مسائل سیاسی ـ اجتماعی شده است، اندیشه این روزنامه به بلوغ نسبی رسیده است.

این فعال عرصه رسانه خاطر نشان کرد: قصد داریم این بار یک رسانه پایدار داشته باشیم و درصدد این هستیم با هماهنگی تمامی بخش‌های نظام برنامه‌های خود را پیش‌ببریم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها