امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53762
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 71
شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان از 44 ساعت به 36 ساعت تنها زنان کارمندی را شامل می‌شود که همسران ...

شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان از 44 ساعت به 36 ساعت تنها زنان کارمندی را شامل می‌شود که همسران جانباز و معلول و یا فرزندان معلول دارند.

وی ادامه داد: این لایحه در ابتدا با مخالفت‌های زیادی همراه بود چرا که نمایندگان مخالف معتقد بودند با ارائه این طرح زنان از محیط کار دور نگه داشته می‌شوند اما سرانجام این لایحه توانست نظر مثبت نمایندگان مجلس را جلب کند.

بیات افزود: هم اکنون افزایش ساعت کاری ادارات نیز دغدغه‌هایی را برای زنان و مادران ایجاد کرده است و هر روز از سوی زنان شاغل در ادارات کاهش ساعت کار به عنوان یک مطالبه اصلی از سوی آنان مطرح می‌شود.

وی در خصوص عدم اجرای صحیح مصوبات مجلس در امور زنان گفت: اجرای تمام مصوبات مجلس در حوزه زنان الزامی است مانند اجرای افزایش مرخصی زایمان مادران و اگر دستگاهی در خصوص اجرای این مصوبات کوتاهی داشته باشد و یا به درستی آن را اجرا نکند افراد می‌توانند با مراجعه به دیوان عدالت اداری از دستگاه مربوطه شکایت کنند.

این عضو فراکسیون زنان اظهار داشت: در صورتی که شکایات مردمی از دستگاه‌هایی که مصوبات مجلس در حوزه زنان را اجرایی نمی‌کنند به فراکسیون زنانی ارسال شود حتماً در این فراکسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار