امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53767
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تسلیحات شیمیایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تسلیحات شیمیایی سوریه تنها در صورت استفاده  مجدد از این نوع سلاح‌ها و یا نقض وظایف محوله در این رابطه بکارگیری بند هفتم منشور سازمان ملل را در نظر گرفته است.

"ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد بعد از نشست شورای امنیت در رابطه با سوریه در توضیح این مسئله عنوان کرد: در متن سندی که روز پنج شنبه در شورای امنیت در خصوص آن توافق شده است، استفاده از بند هفتم منشور سازمان ملل در صورتی در نظر گرفته شده است که درخواست‌های مطرح شده در این قطعنامه مورد اجرا گذاشته نشود و یا به هر صورت تسلیحات شیمیایی در سوریه مورد استفاده قرار بگیرد، ولی از بکارگیری این بند بطور خودکار صحبتی به میان نیامده است و استفاده از این اصل نیازمند تصمیم جدید شورای امنیت خواهد بود.

سفیر روسیه گفت: این قطعنامه بر اساس بند هفتم منشور سازمان ملل تنظیم نشده است، در این سند  اصلا صحبتی از استفاده از توان نظامی علیه سوریه مطرح نشده است. تنها امکان بررسی اقدامات مناسب بر اساس این بند در صورت نقض این قطعنامه در نظر گرفته شد است که مسلما صحبت از استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در این کشور است که خدا نکند بار دیگر چنین حادثه ای رخ دهد.  

چورکین همچنین اعلام کرد که متن قطعنامه جدید شورای امنیت در مورد سوریه احتمالا روز جمعه در ساعت 20:00 به وقت نیویورک مورد رای گیری قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها