امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53773
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی تلویزیونی با بی‌بی‌سی درباره مذاکرات بین ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی تلویزیونی با بی‌بی‌سی درباره مذاکرات بین ایران و 1+5 در نیویوریک گفت: من نکته‌های زیادی از صحبت‌های آقای حسن روحانی را مثبت می‌دانم همانطور که به آقای ظریف وزیر خارجه ایران گفتم، ما برای رابطه بهتر آماده هستیم.

ویلیام هیگ افزود: البته مهم این است که تغییر لحن و تغییر شیوه گفتار ایران با عمل همراه شود، اقداماتی که ما بتوانیم به آن پاسخ دهیم و بقیه دنیا نیز متناسب با آنها گام بردارند.

وی تصریح کرد: فکر می‌کنم که می‌توانیم باهم کار کنیم، تغییر لحن مهم است ولی کارهای زیادی باید انجام شود.

وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به اینکه درباره مسئله هسته‌ای موارد مشخصی وجود دارد، ابراز داشت که آقای روحانی درباره شفافیت در برنامه هسته‌ای صحبت کرد که این شفافیت ضروری و مهم است، ایران می‌تواند با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند و قطعنامه‌های شورای حکام آژانس و شورای امنیت را بپذیرد.

وی ابراز داشت که بنابراین مسائل مشخصی وجود دارد که می‌تواند ایران انجام دهد تا بتواند نشان دهد، تغییری روی داده است و ماهم در پاسخ تائید می‌کنیم.

ویلیام هیگ تصریح کرد که ما آماده این کار هستیم و من می‌خواهم مردم ایران این را بدانند که لندن ترجیح می‌دهد با تهران روابط بهتری داشته باشیم که این نفع مردم همه کشورهاست. ایران باید برای رسیدن به آنجا گام‌های ملموسی بردارد.

وی با اشاره به اینکه در نشست آلماتی به ایران پیشنهاد شده در ازای گام‌های عملی، تحریم‌های بین المللی علیه ایران کاهش پیدا کند، تصریح کرد: ما نمی‌گوییم تنها ایران باید رویه‌اش را تغییر دهد، می‌گوییم ما همه آماده‌ایم به آن واکنش نشان دهیم اما تغییرات عملی باشد.

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه بازگشایی سفارت انگلیس نیاز به اعتمادسازی در طول زمان است تاکید کرد که لازم است لندن اطمینان یابد که سفارت، می‌تواند به راحتی کارهای یک سفارت را انجام دهد.

وی با بیان اینکه از سرگیری کار سفارت انگلیس نیاز به ارائه تضمین‌هایی دارد، گفت: بخشی هم درباره جبران خسارتی است که در حمله به سفارت به اموال و ساختمان سفارت در تهران وارد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها