امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53798
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 60
وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنرانی ...

وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: هنوز زود است بخواهیم در مورد اثرات سخنرانی رئیس‌جمهور و همچنین سخنرانی آقای اوباما اظهارنظر کنیم.

وی اضافه کرد: به صرف ایجاد فضای رسانه‌ای که هر کس بنا دارد تمایلات خود را در آن مطرح کند نمی‌توان درباره اثرات سخنرانی رؤسای جمهور ایران و آمریکا قضاوت کرد.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به اقدامات ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ایران یادآور شد: آمریکایی‌ها به عنوان یکی از کشورهای غربی بیشترین سرمایه‌گذاری در انتخابات ریاست جمهوری برای بی‌اعتمادی مردم نسبت به انتخابات انجام دادند، آنها به دنبال این بودند تا با فضاسازی، مردم را از عرصه انتخابات خارج کنند.

احمدی در همین زمینه یادآور شد: شرکت گسترده مردم در انتخابات و خلق حماسه سیاسی توسط آنها به آمریکایی‌ها ثابت کرد که نه تنها شناخت درستی از جامعه ایران ندارند بلکه ملت ایران هیچگاه تحت تأثیر تبلیغات آنها قرار نخواهند گرفت.

وی افزود: امروز آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا به افکار عمومی جهان اعلام کنند که ببینید امروز ایران دست از آرمان‌های خود کشیده و با ما کنار آمده است، در واقع آنها به دنبال این هستند که در سطح بین‌‌المللی القاء کنند که جمهوری اسلامی ایران پس از حدود سی و اندی سال از انقلاب خود با ما کنار آمده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: آمریکایی‌ها حتی اگر شده در یک نشست بی‌نتیجه، حاضرند با جمهوری اسلامی مذاکره کنند تا از این مسئله به عنوان دستاویزی برای تحت فشار قرار دادن مقاومت و ملت‌های مستضعف جهان استفاده کنند.

احمدی با بیان اینکه باید فارغ از سخنان اوباما به عملکرد مقامات آمریکایی هم توجهی ویژه داشت، تصریح کرد: باید دید آمریکایی‌ها در صحنه عمل به چه میزان به گفته‌هایشان پایبندند؛ در نشست آتی 1+5 می‌توان صداقت آنها را سنجید.

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه آمریکایی‌ها همواره می‌دانستند ایران به دنبال انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است، خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با این اطلاع همواره در راستای کارشکنی در مسیر هسته‌ای شدن ایران کوشیدند.

وی سخنان اوباما در سازمان ملل را دارای نکات مثبتی دانست و با بی‌سابقه خواندن اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا گفت: حق استفاده از انرژی صلح‌‌آْمیز هسته‌ای و همچنین استفاده از فتوای مقام معظم رهبری از جمله اظهارات بی‌سابقه رئیس‌جمهور آمریکا بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار