امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53804
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: خدا را شاکرم که در این ایام که یادآور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: خدا را شاکرم که در این ایام که یادآور رشادت‌ها و ایثارگری‌های ملت عزیزمان است با مردم بزرگ ایران صحبت می‌کنم.

وی تصریح کرد: درود می‌فرستم به ارواح طیبه شهدا و مخصوصا شهدای دفاع مقدس و همچنین گرامی می‌داریم یاد و خاطره همه رزمندگان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس را، چرا که ما مدیون آن دوران (دفاع مقدس) و ایثارگری‌ها و رشادت‌ها هستیم.

شهردار تهران بیان داشت: در تمامی دوران دفاع مقدس نماز جمعه پشتیبان جبهه‌ها بود.

قالیباف افزود: اگر زمانی که می‌خواهیم در خصوص برنامه‌ها و کارنامه‌هایمان گزارش دهیم دست و زبانمان نلرزد حتما خدمتمان عبادت است.

وی گفت: این صندلی‌ها و پست‌ها به کسی وفادار نبوده است و من به خودم اول و آخر این را می‌گویم که باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

شهردار تهران ادامه داد: در این فرصت کوتاه که در بین شما نمازگزاران قرار گرفته‌ام در دو بخش عرایض خود را مطرح می‌کنم که یکی در بخش وضعیت امروز و جامعه و دیگری آغاز مدیریت جدیدم در دوره سوم شهرداری است.

وی خاطر نشان کرد: اگر می‌بینید رئیس جمهور آمریکا تأکید می‌کند که به دنبال براندازی نظام اسلامی نیست این از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروزه نظام اسلامی با درایت و هدایت مقام معظم رهبری و بصیرت مردم در بالاترین درجه اقتدار قرار دارد و این اقتدار از برکات مقاومت عاشورایی است.

قالیباف خاطر نشان کرد: رویکرد نرمش قهرمانانه رویکرد همان ادامه راه جهادی و تعامل از موضع قدرت است و در واقع رویکرد نرمش قهرمانانه ادامه همان مبارزه قهرمانانه دفاع مقدس در دستگاه دیپلماسی است.

وی اضافه کرد: در هر گونه تعامل ماهیت دشمن را فراموش نکنیم و اگر جهاد دفاعی لازمه مقاومت بود، نرمش قهرمانانه می‌تواند لازمه مقاومت در دهه چهارم و در دوران اوج اقتدار و بلوغ نظام باشد.

شهردار تهران گفت: ما می‌توانیم از ظرفیت و قدرتی که از آن برخوردار هستیم پیروز این رقابت‌ها باشیم و با تدابیر مقام معظم رهبری و فضایی که برای دستگاه دیپلماسی به وجود آمده است باید با قدرت به دنبال منافع کشور باشیم و نباید تصور کنیم پیشرفت ما در گرو کوتاه آمدن از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

قالیباف افزود: اگر تصور کنیم تحریم‌ها لغو شود و رابطه با برخی از کشورها برقرار شود و مشکلات یک شبه برطرف می‌شود این یک تصور بیهوده است.

وی بیان داشت: امروزه دولت به پشتوانه رأی ملت که در اختیار دارد و هم به مدیریت مقام معظم رهبری در فضای سیاسی کشور و در حوزه دیپلماسی با عنایت مقام معظم رهبری دارای سرمایه گرانقدر است که باید از آن استفاده بهینه ببریم.

شهردار تهران ادامه داد: شکر این همه نعمت آن است که دولت استمرار و محکم به پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام بپردازد و مراقب کسانی باشند که بنا دارند با دستورات انحرافی خود در میز مسئولان دولت را از اولویت شماره یک که حل مشکل اقتصادی است دور کند.

قالیباف اظهار داشت: دولت محترم باید با استفاده از خرد جمعی و روحیه مقاومت با راه‌حل‌های سریع و مؤثر برخی از مشکلات را در کمترین زمان ممکن برطرف کند.

وی در ادامه در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه افزود: از اینکه توفیق پیدا کردم بار دیگر در خدمت مردم تهران باشم خوشحالم چرا که بنده هر زمانی که توفیق خدمت پیدا کردم چه در لباس خاکی رزمندگی و چه در پروژه‌های سازندگی خود را مدیون مردم و در حال ادای دین می‌دانم.

شهردار تهران افزود: اگر روزی احساس کنم یک لحظه در این راه موفق نخواهم بود قطعاً این مسئولیت را در اختیار فرد دیگری خواهم گذاشت.

قالیباف ادامه داد: در دوره مدیریت جدید به لحاظ فردی و نهادی مثل گذشته نخواهم بود و با استفاده از تجربیات سالهای گذشته با سرعت به سمت پیشرفت همراه با عدالت گام خواهیم برداشت.

وی بیان داشت: تلاش خواهیم کرد تهران را با روحیه جهادی به جایگاه واقعی خود برسانیم چرا که پایتخت نظام جمهوری اسلامی ایران باید در شأن منتسب به اهل بیت (ص) و شهروندان باشد.

شهردار تهران تصریح کرد: در سالهای گذشته تلاش شد تا با خدمات گسترده محرومیت‌زدایی در جنوب تهران برطرف شود و این را افتخار خود می‌دانم.

قالیباف گفت: با گسترش حمل و نقل عمومی، فضای سبز، فراهم کردن فضای مناسب برای شهروندان و ... اقدامات خوبی در شهر تهران انجام شده است که بنا داریم این اقدامات را در دوره جدید گسترش دهیم.

وی اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا دفاع مقدس در شهرمان مظلوم نباشد. ضمن اینکه بنده اعتقاد دارم همانطور که به توسعه تونل و بزرگراه‌ها توجه می‌کنیم باید به مسائل فرهنگی و اجتماعی توجه شود که در دوره‌های گذشته از مدیریت شهری نیز به این موضوعات توجه شده است و بنا داریم با استفاده از تجارب اموخته شده در سالهای گذشته برنامه‌های خوبی را در سالهای آینده اجرا کنیم.

به گفته قالیباف؛ شهرداری تهران به عنوان بزرگترین خادمان نماز و مسجد‌سازی شناخته شده است که این موفقیت قابل توجهی برای شهرداری تهران محسوب می‌شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در سالهای گذشته تلاش شده است در جهت نظام مالی و اداری شفافیت مناسبی فراهم شود که در حال حاضر شهرداری تهران در بین سایر دستگاه‌ها دارای یک نظام مالی شفاف است.

وی ادامه داد: پرهیز از فعالیت‌های روزمرگی و تلاش مجدد با رویکرد مدیریت جهادی، ارتقاء شفافیت مالی و نظام مالی در شهرداری و ... از برنامه‌های آتی شهرداری تهران محسوب می‌شود که امیدواریم با عنایت خداوند و حمایت شهروندان این مسیر را بپیماییم.

شهردار تهران تاکید کرد: بنده همیشه بر نقد مدیریت شهری اعتقاد داشته‌ام چرا که نقد فی‌نفسه ارزشمند است و بدون نقد دیکتاتور و دچار فساد می‌شویم.

قالیباف تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت شهری تحقق گفتمان توسعه اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم البته نه به محوریت باند‌بازی و نه به محوریت توزیع فقر در بین آحاد جامعه چرا که توسعه اجتماعی ارتقا فرهنگی همزمان با بهبود وضعیت اقتصادی است.

وی گفت: توسعه اجتماعی گفتمان کاملا اسلامی و بومی بوده که از یک سو بر مفاهیم دینی و از یک سو پاسخگوی نیازهای جامعه ایرانی است.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: توسعه اجتماعی از هم‌پوشانی سه مفهوم قرآنی (عمران، قسط  و سرور) متولد شده‌اند چرا که در قرآن به مفهوم عمران و آبادانی تأکید ویژه‌ای شده است ضمن اینکه در قرآن مجید بر لزوم ایجاد زمینه‌های شادی و سرور تاکیدات ویژه‌ای شده است.

قالیباف بیان داشت: شهرداری تهران در دوره جدید برنامه‌‌های متنوعی را برای ساختن شهر تهران بر محوریت توسعه اجتماعی تدوین کرده است و باید به سمت ساختن شهری حرکت کنیم که ایرانی ـ اسلامی آن برجسته باشد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در دوره جدید با همان فرهنگ جهادی حرکت خواهد کرد.

شهردار تهران در ادامه گفت: بنا داریم تهران را به شهری هوشمند، سرسبز، شاداب، امن، مقاوم در برابر انواع آسیب‌ها، پایدار برای سکونت و زندگی مناسب برای شهروندان و ... برسانیم.

قالیباف تصریح کرد: اصل ارزش مداری و اخلاق‌مداری، نگرش سیستمی به توسعه اجتماعی، اصل کارآمدی، چابک‌سازی و مدیریت مالی شفاف و سلامت، تعهد به تخصص، عدالت و توجه به حقوق شهروندان، توجه به منافع شهروندی پاسخگویی، توجه به کیفیت سرعت و ثبت هزینه‌های بهینه،ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی، توسعه و تقویت سازمان‌های مردم نهاد، توجه به مساجد و هیئت‌های مذهبی، استفاده از بخش خصوصی در برنامه‌های حمایتی از جمله مستمندان، زنان سرپرست خانوار، توجه به حوزه فراغت و گردشگری، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توانمند‌سازی اقشار اسیب‌دیده و یا در معرض خطر، برگزاری مراسم‌های محلی، دینی، برگزاری جشنواره‌های آئینی توسط مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری با رویکرد محله محوری و استفاده از ظرفیت‌های محلات، با محوریت مساجد، حمایت از خدمات‌های اجتماعی مطلوب، آموزش و مهارت‌های زندگی در راستای تحکیم و پایداری خانواده، تهیه و تدوین طرح‌ها براساس سبک زندگی اسلامی ـ ایران، تخصیص امکانات ورزشی و توسعه ورزش همگانی، پرورش شهروندان با ایمان، صادق، کارآفرین، پرتلاش، تقویت اعتماد متقابل با بخش‌های دولتی و غیره دولتی و NGO‌ها، بهبود کیفیت اوقات فراغت در بین خانواده‌های تهرانی ، استفاده بهینه از فضای گردشگری، ترویج زندگی سالم و ارتقاء خدمات سالم و ... از جمله برنامه‌های اصلی شهرداری تهران در دوره جدید محسوب می‌شود.

شهردار تهران افزود: شهرداری تهران تلاش خواهد کرد با دولت همکاری مطلوب‌تر از گذشته و هم‌افزایی داشته باشد چرا که تهران شهری نیست که آن را به صورت کش‌مکش اداره کرد و ما به دنبال تعامل با دولت محترم هستیم.

قالیباف بیان داشت: توقع داریم دولت محترم نیز آماده ایجاد یک جهش بزرگ در تهران باشد و ما آماده مشارکت با همه گروه‌ها هستیم.

وی در ادامه در خصوص جلسه اخیر خود با ریاست جمهور گفت: با هماهنگی‌ها و صحبت‌هایی که با حجت‌الاسلام حسن روحانی ریاست محترم جمهور شده است به مردم شهر تهران اطمینان می‌دهم که در این دوره با همدلی و هم‌افزایی برنامه‌های سنگینی را با دولت انجام خواهیم داد.

شهردار تهران گفت: فرارسیدن سال جدید تحصیلی را به همه فرهنگیان، دانش‌اموزان، دانشجویان اساتید تبریک عرض می‌کنم.

قالیباف در پایان بیان داشت: فرارسیدن هفتم مهر‌ماه روز آتش‌نشانی را نیز به همه جهاد‌گران در این عرصه تبریک گفته و یاد و خاطره همه شهدا و مخصوصا شهید امید عباسی که در اردیبهشت امسال جان یک کودک را نجات داد گرامی می‌دارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها