امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53809
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا می‌گوید تیم ایرانی در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا می‌گوید تیم ایرانی در دیدار پنج‌شنبه شب با گروه 1+5، اجرای توافقنامه‌ای را پیشنهاد کرده که در صورت اجرا می‌توان طی یکسال نگرانی‌های بین‌المللی در مورد برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

ایران و گروه 1+5 شب گذشته برای اولین بار در سطح وزرای خارجه در نیویورک دیدار داشتند. «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از این نشست، دیداری دوجانبه هم با همتای‌ آمریکایی‌اش «جان کری» داشت. شرکت‌کنندگان در این دور از مذاکرات ایران و 1+5، گفت‌وگوها را بسیار مثبت و متفاوت از قبل ارزیابی کرده‌اند.

مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، با بیان اینکه ظریف در این دیدار طرحی «حساب شده و سنجیده» برای گام‌های احتمالی بعدی ایران و 1+5 ارائه کرده، گفت: او ارائه‌ای فکرشده داشت. او... علایق ایران را تبیین کرد. آن‌ها مایلند که به توافقی دست یابیم و طی یکسال این توافق را به طور کامل اجرایی کنیم.

وی افزود: نه تنها به توافق برسیم، بلکه آن را به طور کامل در عرض یک سال به اجرا برسانیم. او به همه اطمینان داد که ایران سلاح هسته‌ای نمی‌خواهد و دلایل اینکه چرا داشتن این تسلیحات هیچ توجیهی برای ایران ندارد را تشریح کرد. وی همچنین ایده‌هایی را در مورد اینکه چطور باید پیش رویم، روی میز آورد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار