امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5381
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید الهی در نشست هفتگی با  اعضای شورای مرکزی برخی صنوف سینمایی در محل دفتر هیئت ساماندهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید الهی در نشست هفتگی با  اعضای شورای مرکزی برخی صنوف سینمایی در محل دفتر هیئت ساماندهی گفت: خلاءهای قانونی در حوزه سینما به حدی مشهود است که نمی توان تاثیرات منفی آن را در ارتقای سینمای ایران انکار کرد. اگر چه موفقیت های بین المللی سینماگران کشور با وجود همین نقصان های حقوقی تاکنون صورت گرفته ولیکن حضور قانون به هرگونه پیشرفت کمک مضاعف خواهد کرد.

وی ادامه داد: پایگاه اجتماعی اهالی فرهنگ و هنر به ویژه سینماگران فهیم در میان اقشار مختلف جامعه نباید منجر به برخی اقدامات و خواسته های فرا قانونی شود و انتظار می رود اهالی سینما در تمکین و اطاعت از قانون همواره نسبت به سایر مردم پیش قدم شوند تا در ساخت جامعه ای مدرن و در حال توسعه سهیم باشند.

دبیر هیئت ساماندهی صنوف سینمایی با اشاره به ضرورت بازگشایی خانه سینما خاطر نشان ساخت: بنده از ابتدای حضورم در هیئت ساماندهی و در جلسات مشترک با آقای شمقدری بر باز شدن این خانه منتهی در چارچوب مقررات و ضوابط جاری وزارت ارشاد تاکید داشته ام چرا که هرگونه رفتار سلبی بدون هدف، در برابر اصحاب فرهنگ و هنر ناصحیح و غیر موثر بوده و نتیجه ای نخواهد داشت.

وی افزود: اگرچه فعالیت خانه سینما به دلیل عدول از برخی موارد مندرج در اساسنامه غیرقانونی اعلام شد ولی پس از رفع و اصلاح آنها می‌باید در انتظار باز شدن مجدد آن بود به شرطی که در اجرای صحیح قانون و اساسنامه جدید مانع تراشی صورت نگرفته و سینماگران توقع یک اقدام غیر قانونی را نداشته باشند.

سعید الهی گفت: در مسیر اصلاحات، نگاه به قانون به جای سلیقه های غیر کارشناسی و غیر حقوقی بهترین و تنها گزینه بوده و با توجه به تاکید اساسنامه جدید مبنی بر اینکه خانه سینما مجموعه ای متشکل از صنوف قانونی و مستقل است، حضور تنها نمایندگان صنوف قانونی در مجمع عمومی خانه سینما به نظرم امری کاملاً بدیهی است.

وی اظهار داشت: خانه سینما به محض دریافت مجوز از هیئت رسیدگی به موسسات و مراکز فرهنگی وزارت ارشاد و بازگشایی، نیازمند برگزاری مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره جدید است که با توجه به توافق هیئت هفت نفره مبنی بر عضویت صنوف قانونی، این امر در حال حاضر تنها با شرکت 11 صنفی که طی یکسال گذشته مجوز ارشاد دریافت کرده اند امکان پذیر است.

وی در خاتمه متذکر شد: آنگونه که بنده اطلاع دارم نمایندگان هیئت مدیره سابق خانه سینما و وزارت ارشاد تا حد امکان اختلافات حقوقی را مرتفع کرده اند و تلاش صنوف برای قانونی شدن طبق اساسنامه جدید، کاملاً ضروری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها