امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53814
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بسم الله با رونمایی از دو کتاب «گنج نامه» و «گنج بسم الله» با حضور علی مرادخانی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بسم الله با رونمایی از دو کتاب «گنج نامه» و «گنج بسم الله» با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد و افتخار حسین عارف رئیس پاکستانی موسسه اکو همراه بود.

افتخار حسین عارف که ریاست موسسه اکو را بر عهده دارد در این مراسم در سخنانی به اهمیت بسم الله در آثار خوشنویسی هنرمندان مختلف اشاره داشت و از لزوم تقدیر از هنرمندان خوشنویسی در زمینه هنرهای اسلامی سخن گفت.

رئیس موسسه اکو همچنین از فعالیت های همه هنرمندانی که در جهت حفظ میراث معنوی و فرهنگی و هنری کشورهای عضو اکو باشد، اعلام حمایت و همکاری کرد.

در ادامه این مراسم یکی از آثار خوشنویسی کلمه بسم الله که از دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری گرفته شده است، رونمایی شد.

احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران نیز از جمله میهمانان این مراسم بود که در سخنانی از ویژگی کلمه «بسم الله» به عنوان نقطه اتصال همه کشورهای عضو اکو سخن گفت و این که لزوم حفظ حرمت این کلمه مقدس برای همگان شناخته شده است.

او به ارزش و اهمیت این کلمه در میان جامعه هنرمندان کشور اشاره داشت و از این کلمه به عنوان بیان معنوی تمام قرآن کریم یاد کرد.

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد نیز در ا دامه ا ین مراسم به لزوم تلاش در راستای همراهی و همکاری با چنین جشنواره هایی در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد.

تقدیر از مسجدجامعی بخش دیگر این مراسم بود که به خاطر پاسداشت یک عمر تلاش در جهت اعتلای هنر قرآنی تندیس بسم الله به وی اهدا شد.

همچنین با اهدای تندیس بسم الله از علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد نیز تجلیل شد.

رونمایی از دو کتاب «گنج نامه» و «گنج بسم الله» بخش دیگر این مراسم بود که با حضور معاون امور هنری وزارت ارشاد، رئیس موسسه اکو، رئیس شورای شهر تهران و ... انجام شد و پس از آن جوایزی به برگزیدگان دهمین جشنواره خوشنویسی و نقاشی خط بسم الله اهدا شد.

به گزارش فارس، کتاب  «گنج نامه» شامل آثار تصویرسازی و گرافیک هنرمندان راه یافته به بخش نمایشگاهی جشنواره دهم بسم الله و کتاب «گنج بسم الله» شامل تصاویر نقاشی خط و خوشنویسی اساتید هنری از جمله غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، سعید نقاشیان و ... است که به موضوع نگارش آیه شریفه بسم الله و قصص قرآنی اختصاص دارد.

این کتاب ها به دو زبان فارسی و انگلیسی و در قطع سلطانی و نفیس منتشر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها