امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53824
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 80
ابوالحسن خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ذخایر مواد غذایی و کالاهای اساسی گفت: کالاهای ...

ابوالحسن خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ذخایر مواد غذایی و کالاهای اساسی گفت: کالاهای اساسی در شرایط بسیار عالی قرار دارند و تا 6 ماه آینده ذخایر مناسبی در انبارها، سردخانه‌ها و همچنین بنادر جنوبی کشور وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر کالاهای اساسی با دلار 2500 تومان ترخیص می‌شود اما قیمت‌گذاری و عرضه آنها با دلار 1226 است و دولت قول داده است با ثبات بازار ارز ثبات در قیمت کالاهای اساسی نیز به وجود آید.

وی همچنین گفت: دولت می‌تواند با یکسان‌سازی نرخ ارز رانت ارز 1226 را از بین برده و واردات را آزادسازی کند.

وی افزود: در حال حاضر در تولید مواد غذایی در کشور مشکلی وجود ندارد و آنچه فعالان اقتصادی را خوشحال می‌کند تسهیل مبادلات خارجی است.

وی افزود: همانطور که رئیس جمهور مطرح کرده است ثبت سفارش به حالت اولیه برگردد و با الحاق گشایش ال‌سی با 30 درصد رونق به فضای تجاری کشور بازگردد.

عضو هیأت مدیره کانون صنایع غذایی گفت: فضای سیاسی مناسبی بین ایران و سایر کشورها وجود دارد لذا می‌توان قطعات یدکی و مواد اولیه را خریداری کرد و همچنین فضای کسب و کار را با تسهیل مواجه کرد.

وی در واکنش به این سؤال که در حال حاضر ذخایر روغن خام به چه شکلی است گفت: 500 هزار تن روغن خام در بنادر جنوبی کشور است و کار ترخیص آن آغاز شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها