امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53836
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الاخبار نوشت که مشعل در قطر احساس می‌کند که در محاصره و یا اقامت اجباری قرار دارد و به دلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الاخبار نوشت که مشعل در قطر احساس می‌کند که در محاصره و یا اقامت اجباری قرار دارد و به دلیل تشدید تدابیر امنیتی، هیچ گونه احساس راحتی در تحرکات خود ندارد.

بر اساس این گزارش، مشعل از هر گونه اظهارنظر ممنوع بوده و نمی‌تواند به راحتی با هر کسی دیدار کند و فلسطین و هم و غم مربوط به آن از ویلای فاخری که به مشعل اختصاص داده شده است، دور مانده است و مشعل نیز غالبا از این ویلا خارج نمی‌شود و این مسئله به حدی رسیده است که یکی از رهبران حماس این سوال را مطرح کرد که آیا «ابوالولید» ممنوع الخروج از قطر است؟

این روزنامه همچنین نوشت که مشعل و دیگر رهبران حماس در این امارت خلیج فارس بدترین روزهای خود را سپری می‌کنند تا حدی که به اذعان برخی از این رهبران آنها از شدت نگرانی نمی‌توانند شب‌ها راحت بخوابند و رفتارهای مقامات قطری با آنها باعث شده که برخی از اعضای دفتر سیاسی حماس به طور جدی به فکر خروج از دوحه و انتقال مقر اقامت رئیس دفتر سیاسی این جنبش به خارج از قطر باشند.

این منابع افزودند که مشعل با ایده انتقال دفتر حماس از دوحه به مکان دیگر اعم از تهران، بیروت و یا خارطوم موافقت کرده و بررسی این موضوع را با نزدیک‌ترین و موثق‌ترین هم‌پیمان خود- با وجود همه اختلافات – آغاز کرده است.

به نوشته این روزنامه ، بدرفتاری مقامات قطر با مشعل، اختلافات داخلی حماس را تشدید کرده است زیرا اساسا برخی از اعضای دفتر سیاسی این جنبش با خروج از سوریه و انتقال به دوحه مخالف بودند و تصمیم برای انتقال دفتر حماس از دمشق به دوحه نیز با حضور همه اعضای شورای مشورتی این جنبش اتخاذ نشد بلکه با موافقت حاضرین در جلسه که هشت نفر از مجموع 18 نفر بودند، صورت گرفت در حالی که کادر داخلی حماس که ارزش خدمات ایران، حزب الله و سوریه به حماس را می‌دانستند با این کار مخالف بودند.

الاخبار همچنین نوشت که قضیه به حدی رسیده است که یک رویکرد در داخل حماس مبنی بر مواخذه مشعل به دلیل وضعیت کنونی حماس وجود دارد و اگر مشعل از ریاست دفتر سیاسی کنار برود در آن صورت صفحه جدیدی در رویکرد جنبش فلسطین باز خواهد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها