امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53862
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: در قرآن آمده کسانی که رسالات خدا را بیان می‌کنند، در واقع تبلیغ نظام اسلامی را انجام می‌دهند، سخنان رئیس‌جمهور در نیویورک هم در حقیقت بر همین اساس بود.

وی افزود: صلح، مکتب اسلام است به همین دلیل اظهارات رئیس‌جمهور در نیویورک تبلیغ رسالت خدا بود؛ در موضوع جهاد دو نکته مطرح است، گاهی جهاد با دفاع نظامی اتفاق می‌افتد اما گاهی جهاد سیاسی است، در یک سخنرانی هم اینچنین است، اینکه رهبر معظم انقلاب از نرمش قهرمانانه سخن گفتند، به همین معنا است.

آیت‌الله امامی کاشانی اضافه کرد: موضوع این است که ملت ایران همواره مظلوم واقع شدند و استکبار و آمریکا به این ملت ستم کردند، پس این حرکتی که برای دفاع از ملت انجام می‌شود و در هر زمانی با شرایط خودش پیش می‌رود، ممکن است در جایی حالت هجوم داشته باشد و در جایی آرام باشد که هر دوی آنها به یکدیگر کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه سخنان قوی، غنی و منطقی رئیس‌جمهور واقعا بر همین اساس بود، گفت: امیدوارم خداوند کمک کند و به دولت آقای روحانی نصرت دهد تا این همه مشکلات اقتصادی، سیاسی و اخلاقی را بتوانند با تلاششان برطرف کنند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درباره نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانش این جمله را گفت که «به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستند»، هر چند آنان خودشان می‌دانند و نیازی به گفتن این مطالب نیست ولی باید بگویم این سخنان درست نیست.

امامی کاشانی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران قابل براندازی نیست، نظامی که هویتش در رابطه با خدا است، نظامی که بر دوش تک تک این ملت استوار است، نظامی که با این ارزش و هویت است که نمی‌شود از بین برد، این سخن رجز است، در میدان‌های جنگ هم رجز می‌خواندند، این سخنان رجزخوانی است.

وی با قرائت این بیت که «بلبلانه نعره زن بر روی گل/ تا کنی مشغولشان از بوی گل»، تصریح کرد: بو و عطر گل نظام جمهوری اسلامی به مشام می‌رسد، عطر این نظام به همه جای دنیا می‌رود، حرکاتی که در دنیا به وجود آمده مانند بیداری اسلامی در واقع بوی گل نظام جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان هر چقدر هم که رجز بخوانند فایده‌ای ندارد.

امامی کاشانی با بیان اینکه بوی این گل، آرامش قدرت‌های استکباری را می‌گیرد، گفت: عطر نظام جمهوری اسلامی ایران بلند و متساعد است، مگر می‌شود عطر این شهدا و ایثارگری‌ها را خاموش کرد، این سخنان رجز است،آنان باید اهل عمل باشند و واقعا به آنچه می‌گویند، عمل کنند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: اگر دنیا و غرب به آنچه می‌گویند عمل کنند، ما متوجه می‌شویم که واقعاً می‌خواهند اقدامی انجام دهند، ما به دنبال احقاق حقوق ملت ایران هستیم، آنچه که رهبر معظم انقلاب در زمینه سلاح هسته‌ای فتوا دادند ریشه در هویت اسلامی ما دارد و سیاسی نیست و باید بگویم سیاسی آنها هستید که سخنان سیاسی می‌زنند که ریشه، بن و اساسی هم ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مدارس گفت: از اساتید و معلمان می‌خواهم که تدریس شان به خاطر خدا باشد و این نیت را داشته باشند تا بتوانند به خوبی تدریس کنند، از دانشجویان و دانش‌آموزان هم می‌خواهم برای علم تلاش کنند.

آیت‌الله امامی کاشانی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب همواره تأکید می‌کنند که دولت و مجلس و مسئولان کشور به مسئله علم توجه داشته باشند و امیدوارم خدای متعال نظام ما را با لطف خودش از اتصال به نظام امام زمان (عج) محروم نکند.

وی همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس هویتی دارد که با هویت همه دفاع‌ها در تاریخ بشر متفاوت است، در تاریخ بشر حرکت‌‌ها و جنگ‌‌ها برای کشورگشایی‌ها، پیروزی‌های مادی و یا حفظ مرزها و خاک بوده است.

امامی کاشانی اضافه کرد: در اسلام، دفاع بالاتر از حفظ مرز و خاک است، دفاع در اسلام حرکت برای خدا است یعنی ریشه همه این موضوعات به یک جمله برمی‌گردد و آن این است که شهید در عالم غیب با خداوند معامله می‌کند، یک چیزی به خدا می‌دهد و یک چیزی از او می‌‌گیرد، خون خودش را در راه خدا می‌دهد و از خداوند بهشت را می‌گیرد، آنجا که خدا خریدار است، جایی است که فداکاری در راه خدا باشد نه منهای خدا.

امامی کاشانی با تأکید بر اینکه شهدا طبق فرموده مقام معظم رهبری بر ما منت دارند و طلبکارند، تصریح کرد: در این معامله زیبایی‌ها، جمال‌ها، جلال‌ها، استقلال کشور و اقتدار نظام مطرح است، به همین دلیل پای منت سربازان و شهدا پیش می‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز آتش‌نشانی، گفت: آتش‌نشانی کار خطیر و مهمی است، سربازی که به دل آتش می‌رود آنجا پر از خطر است، اردیبهشت ماه سال جاری یکی از آتش‌نشانان برای نجات جان دختر 8 ساله‌ای به داخل آتش رفت و ماسک خودش را به او داد و او را نجات داد ولی چون خودش شهید شد که این یک فداکاری بزرگ است.

به گزارش فارس، آیت‌الله امامی کاشانی ضمن توصیه همگان به رعایت تقوا و دوری از گناه، به شخصیت انسان اشاره کرد و گفت: رفتار، کردار و ظاهر نشان‌دهنده شخصیت‌ انسان‌ها نیست بلکه شخصیت به درون آدمی برمی‌گردد.

وی با اشاره به برخی روایات، گفت: خداوند انسان را در احسن تقویم آفرید؛ استفاده از غذا و طعام کم، موجب معتدل شدن بدن می‌شود، طبق روایات در غذای زیاد اعتدال قیافه به هم می‌خورد و خوردن غذای زیاد هم مکروه است، اگر آدمی در طعام اعتدال به خرج دهد، بدنش معتدل خواهد بود، باید توجه داشته باشیم که غذای بدن با غذای روح باید هماهنگ پیش رود، اگر انسان بخواهد روحش تعالی یابد باید به زندگی‌اش هم بنگرد که در مسیر و خواست خداوند باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها