امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53878
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 138
حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در حاشیه بازید از نمایشگاه و جشنواره «تحریر ایرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری ...

حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در حاشیه بازید از نمایشگاه و جشنواره «تحریر ایرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره این نمایشگاه، بیان داشت: نمایشگاه بسیار خوبی است، واقعیت بچه‌ها دیر به فکر این مسئله افتادند، اما باز هم زیاد دیر نشده و از اقدام آنها بسیار خوشحالیم.

* ریشه‌کن کردن برندهای غربی از کشور با تولید مدام محصولات فرهنگی ایرانی _ اسلامی

وی اضافه کرد: معتقدم فرهنگ استفاده از لوازم‌التحریرهای ایرانی _ اسلامی کمی طول می‌کشد که در میان مخاطبان جا بیافتد اما باید گفت بچه‌ها ناامید نشوند و همچنان به ادامه این کار فرهنگی بپردازند تا آن فرهنگ مبتذلی که در گذشته در نوشت‌افزارها و لوازم‌التحریر وجود داشت، با ورود این محصولات فرهنگی ریشه‌‌کن شود.

احمدی‌روشن ادامه داد: متأسفانه اکنون بچه‌ها به عکس‌ها و برندهای غربی پشت کیف‌ها، دفاتر و نوشت‌افزارها رقبت بسیاری نشان می‌دهند، که این باعث تأسف است چراکه آنها کسانی را برای ما الگو کرده‌اند که اصلاً اصالت ندارند که از جمله انها هم می‌توان به سیندرلا، بنتن ومرد عنکبوتی اشاره کرد.

به گفته وی، خوشبختانه فرزندان این مرز و بوم به این فکر افتادند که فرهنگ غربی را در نوشت‌افزارها و لوازم‌التحریر دور بریزند و فرهنگ شهید و شهادت و اسطوره‌های ایرانی _ اسلامی را در میان مخاطبان خود جا بیاندازند.

* محبوبیت شهید احمدی‌روشن در میان مخاطبان، به معامله واقعی او با خدامربوط می‌شود

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن گفت: خوشحالی‌ام بیشتر از این است که اگر کسانی را همانند شهیدان باقری، باکری، همت و شهدای هسته‌ای و مختار را در دفاتر و نوشت‌افزارها الگوی دانش‌آموزان قرار داده‌اند، بهترین کاری که کرده‌اند این است که بیوگرافی این شهدا را در پشت جلد دفاتر، بیان کرده‌اند تا دانش‌آموزان با خواندن این مطالب با قهرمانان ملی آشنا شده و این قهرمانان را الگو و اسوه خود قرار می‌دهند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه طبق گزارش تهیه شده در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس طی هفته‌های گذشته، استقبال دانش‌آموزان از تصاویر جلد شهید مصطفی احمدی‌روشن بسیار مطلوب بوده است، شما این اسقبال را در چه چیزی مشاهده می‌کنید، بیان کرد: این لطف خدا را می‌رساند یعنی آن معامله‌ای که شهدای ما با پروردگار داشتند.

احمدی‌روشن ادامه داد: همه شهدا خوب بودند و خون‌شان پاک و مقدس بوده و عقیده آنها نیز برای ما محترم است اما برخی از شهدای ما به دلیل اینکه رابطه خودشان را با خدای خود محکم کرده‌اند، بیشتر در مخاطبان تأثیرگذار هستند؛ شاید شهید مصطفی‌ احمدی روشن به دلیل اینکه با خدا رابطه آنچنانی داشته در دل مردم بزرگ، قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی جا کرده است.

به گفته وی، شاید آن افق فکری شهید مصطفی احمدی‌روشن بوده است که یک شهید جهانی شد؛ اگر یادتان باشد در جریان جنبش وال‌استریت در کشورهای غربی 17 شهر آمریکا با عکس مصطفی احمدی‌روشن علیه دولتمردان خودشان ایستادند که این واقعیت یک امر بی‌بدیل بود و بعد از انقلاب چنین امری اتفاق نیفتاده بود و چون این شهید معامله و برنامه‌اش با خدا محکم بوده و کارهایی که می‌کرد به خاطر خداوند تبارک و تعالی بود، خداوند هم به این شهید لطف بیش از حد دارد.

* مسئولان فرهنگی نسل آینده را دریابند/ نیاز ترویج فرهنگ ایرانی _ اسلامی در مدارس

احمدی روشن در پاسخ به پرسشی دیگر که توصیه شما به مسئولان فرهنگی چیست، گفت: فقط می‌توانم عرض کنم که مسئولان به فکر نسل آینده باشند و به نوعی نسل آینده را دریابند و بیشتر از فرهنگ اسلامی در مدارس‌ به ویژه دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها استفاده کنند و این را در معرض استفاده بچه‌ها قرار دهند تا انشاءالله آنها نیز این موارد را الگوی خودشان قرار دهند.

وی افزود: امیدوارم تولید محصولات فرهنگی ایرانی _ اسلامی ادامه پیدا کند به طوری که بچه‌های ما متحول شوند این بچه‌ها از گذشته هیچ چیزی نمی‌دانند و به آینده خودشان هم واقف نیستند و نمی‌دانند که این انقلاب با چه خون و جگری به دست آمد و بازده این آن که حالا جمهوری اسلامی شده است، با خون چند هزار شهید به دست آمده لذا این وظیفه مسئولان فرهنگ ایران است که این مهم را در میان جوانان و نوجوانان ترویج دهند، تا در آینده آنها بدانند که روی چه از خودگذشتگی‌ها و جان‌فشانی‌هایی دارند قدم برمی‌دارند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها