امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53881
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار موسبقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کنسرت «عشق من،‌ ایران من‌» شامگاه گذشته در حالی در سالن اصلی مرکز همایش‌های ...

به گزارش خبرنگار موسبقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کنسرت «عشق من،‌ ایران من‌» شامگاه گذشته در حالی در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد که وزیر ارشاد مهمان کنسرت بود. در این کنسرت رضا صادقی و سالار عقیلی هر کدام یه صورت جداگانه به اجرای قطعات میهنی‌شان پرداختند. در نخستین قطعه رضا صادقی به روی سن آمد و  در میان اشتیاق طرفدارانش موسیقی سریال دودک با نام «همین کافیه» را اجرا کرد.

سپس صادقی رو به مخاطبانش کرد و گقت: خوشحالم که به بهانه پربهای ایران در میان شما ایرانیان هستم. خرسندم که این اتفاق فرخنده رخ داده و من افتخار می‌کنم که در کنار هنرمند کلاسیک کشورم سالار عقیلی می خوانم. اتفاق با هم بودن و خواندن، به بهانه یک مهمانی کاملا ایرانی است.

سپس رضا صادقی دو ترانه «با اجازه خدا» و «مبتلا» را خواندو صحنه را ترک کرد تا سالار عقیلی به روی صحنه بیاید.

سالارعقیلی نیز در ابتدا  قطعه محبوب وطنم را برای طرفداران خود و رضا صادقی اجرا کرد:

«وطنم ای شکوه پابرجا/ در دل  التهاب دورانها

کشور روزهای دشوار و/ زخمی سربلند بحرانها

ایستادی به جنگ رو در رو/ خنجر از پشت می زند دشمن

گویی از ما در نهان بر ما/ وطنم پشت حیله را بشکن

رگت امروز تشنه عشق است/ دل رنجیده خون نمی خواهد»
 
سالار عقیلی پس از این قطعه «عشق دیرین»را برای حاضران در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران خواند و سپس خاک مهر آئین را اجرا کرد که یکی از برترین قطعات میهنی است. قطعه‌ای که آهنگ به یاد ماندنی‌اش را «ﻋلی‌اکبرﻗﺮﺑﺎنی» بر اساس سروده‌ای از «اسماعیل فرزانه » ساخته است:

« ای سرزمین من ، شورآفرین میهن / دور از تو باد ای مرز باور ، دست اهریمن

ای خاک مهرآیین ، آیینه ایمان / ای در پناه لطف یزدان ، جاویدان ایران »

پس از این تصنیف،رضا صادقی دوباره روی صحنه آمدو این‌بار «پرچم مشکی» و بعد از آن «خدا با منه» را خواند.
وی در ادامه با ذکرحدیثی از امام علی (ع)گفت : بزرگنرین کفاره گناهان شاد کردن دل مردم و لبخند نشاندن بر لب آن‌هاست. خدای ما خدای شادیست نه گریه و غم. می خواهم قطعه‌ای برای ایران بخوانم . اعتقاد دارم ایرانی اصیل همیشه بهترین است. این ترانه را به ایرانیان تقدیم می کنم:

« اگه دیدی یه غریبه نگران حالته
اگه دیدی هرچی خوبه همه توی فالته
اگه دیدی یه نفر دل تو رو بند میزنه
باتموم غصه هاش باز به تو لبخند میزنه
یکی که هنوز نمی شناسه تو رو پیشت نشست

شک نکن اونجا خود ایرانه .... »

سپس سالار عقیلی برای بار دوم  و در حالی‌که حریر شریعت زاده -همسرش- او را همراهی می کردروی صحنه حاضر شد و ضمن تاکید بر این که  این کنسرت برای ایران و مردم ایران برگزار شده است، گفت: عده‌ای به من و حتی رضا صادقی ایراد گرفتند چرا پاپ و سنتی در کنار هم؟ اما «هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد. وی ادامه داد: وقتی قرار شد با رضا صادقی کنسرت بدهم، خیلی خوشحال شدم. ایشان آدم موجه و بین مردم بسیار دوست داشتنی است و به لحاظ منش و شخصیت بنده ایشان را بسیار دوست دارم. من و صادقی بیشتر از سایر هنرمندان ترانه وطنی داریم به همین سبب و برای برگزاری این کنسرت قرعه به نام ما افتاد. بسیاری فکر می کنند ما با هم دشمنیم. اما ما پشت هم هستیم.

عقیلی در ادامه به اجرای قطعات «چله به چله» ساخته بابک زرین‌ با شعری از افشین یدالهی را خواند و سپس «خوشه چین‌« از ساخته‌های ماندگار زنده یاد روح الله خالقی و پس از آن  «وطن»  پرداخت. این سرود در اصل قطعه‌ای موسیقی بی‌کلام بوده است که توسط موسیو لومر فرانسوی (موسیقیدان نظامی اعزامی به ایران در دورهٔ قاجار) ساخته شده است. این سرود برای پیانو نوشته شده است. در سال‌های اخیر بیژن ترقی بر روی اجرای جدید این قطعه که توسط پیمان سلطانی ساخته شده بود شعری سرود و این‌کار برای اولین بار توسط ارکستر ملی به رهبری پیمان سلطانی در تالار وحدت اجرا شد. این کنسرت با اجرای مشترک قطعه «ای ایران ای مرز پر گهر» به پایان رسید.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها