امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53895
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، نیروی هوایی آمریکا و شرکت دفاعی و هوا فضای بوئینگ در حال تبدیل جنگنده های قدیمی اف 16 که ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، نیروی هوایی آمریکا و شرکت دفاعی و هوا فضای بوئینگ در حال تبدیل جنگنده های قدیمی اف 16 که دیگر از رده خارج شده اند، به هواپیماهای بدون سرنشینی هستند که قابلیت استفاده در آموزش و آزمایش درگیری های نظامی را دارند و به خلبانان جنگنده های آمریکایی این اجازه را می دهند تا به طور واقعی در یک نبرد هوایی سخت درگیر شوند.

بر اساس این خبر، دو خلبان آزمایشی نیروی هوایی آمریکا هفته گذشته از پایگاه نیروی هوایی «تایندال» در ایالت «فلوریدا» یک جنگنده اف 16 را در یک پرواز کنترل از راه دور 54 دقیقه ای به پرواز در آورند؛ این پرواز شامل خیز خودکار هواپیما، صعود به ارتفاع 12 هزار و 192 متری از سطح زمین، مجموعه ای از مانورها، پرواز مافوق صوت و فرود خودکاری بود که تماما به صورت بی سرنشین صورت گرفت.


این نسخه جدید هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، « QF-16» نام دارد؛ این هواپیمای بدون سرنشین توسط دو خلبان روی زمین کنترل می شود.

شرکت بوئینگ تاکنون 6 فروند از این هواپیماهای بدون سرنشین را ساخته است.

نیروی هوایی آمریکا همچنان جنگنده های اف 16 خلبان دار را در برخی از زمینه ها به کار می گیرد اما در عین حال صدها جنگنده اف 16 انبار شده دارد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که استفاده از پهپادهای آمریکایی رو به افزایش است اما هنوز هیچ قانونی برای حفظ حریم خصوصی افراد در قبال این نوع عملیات های هوایی تدوین نشده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها