امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5390
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 221
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جاستین کورزل فیلم‌ساز استرالیایی تبار سینما با کارگردانی این فیلم، هدایت این بازیگر انگلیسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جاستین کورزل فیلم‌ساز استرالیایی تبار سینما با کارگردانی این فیلم، هدایت این بازیگر انگلیسی تبار را در جلوی دوربین به عهده می‌گیرد.

سازندگان «مکبث» جدید می‌گویند فیلم‌آن‌ها نگاهی تازه به قصه دلهره‌آور و انتقام جویانه کلاسیک ویلیام شکسپیر خواهد داشت.

فیلم‌نامه نسخه تازه «مکبث» را تاد لوئیسو نوشته که خودش یکی از فیلم‌سازان و بازیگران سینمای مستقل و غیر متعارف به حساب می‌آید. او این فیلم‌نامه را با همکاری جاکوب کاسکوف نوشته است.

کسانی که فیلم‌نامه را خوانده‌اند می‌گویند این دو فیلم‌نامه نویس، از نگاه و زاویه متفاوتی به داستان نمایش معروف و تحسین شده شکسپیر پرداخته‌اند.

قصه نمایش این نمایش‌نامه نویس کلاسیک انگلیسی ، درباره یک ژنرال بی‌رحم و قدرت طلب اسکاتلندی است که حکومت را به کمک همسر جنایتکار و سه جادوگر تصاحب می‌کند.او برای حفظ حکومت خود،با مشکلات زیادی روبرو می شود.

این داستان در قرن یازدهم میلادی اتفاق می‌افتد ، ولی منتقدان هنری آن را داستانی بی زمان و بی مکان ارزیابی کرده‌اند که در هر دورانی و در هر سرزمینی می‌تواند اتفاق بیفتد.

جاستین کورزل کارگردان نسخه جدید «مکبث» می‌گوید امیدوار است نوع نگاه وی به قصه و لحن  روایتی متفاوت آن، مورد پسند تماشاگران،دوستداران آثار شکسپیر و منتقدان سخت‌گیر سینمایی قرار گیرد.

او قول داده صحنه‌های نبرد قصه شکسپیر را در چند سکانس تماشایی و چشم نواز در معرض دید تماشاگران بین‌المللی سینما قرار دهد.

یک شرکت فیلم‌سازی استرالیایی و شرکت مستقل فیلم‌سازی انگلیسی فیلم فور، تهیه کنندگان این نسخه تازه قصه کلاسیک ویلیام شکسپیر هستند.

تهیه کنندگان انگلیسی فیلم، قبل از این کارهای غیر متعارف و مطرحی مثل «سخنرانی پادشاه» ، «اعتصاب غذا» و «شرم» را تولید کرده‌اند. فاسبندر در دو فیلم آخر ،بازی داشته است.

مایکل فاسبندر که در قسمت جدید «مردان ایکس» هم بازی دارد، تا قبل از این در هیچ درام تاریخی که قصه‌اش را از یکی از نمایش‌های شکسپیر گرفته باشد،بازی نکرده است.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار